Filistinli kadın ABD'li Demokrat Senatör Warren'ı protesto etti: Ateşkes çağrısı için kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Yayınlanma:
A+ A-
ABD'li Demokrat Senatör Elizabeth Warren, akşam yemeği yediği restoranda Filistinli bir kadın tarafından protesto edildi: İnsanlar her gün ofisinizi arayıp ateşkes talep ediyor ve siz ateşkes çağrısı yapmayı reddediyorsunuz.

Artı Gerçek - "Barış İçin Yahudi Sesi" (JVP) isimli sivil toplum örgütünün ABD'nin Boston şehrindeki birimi, Demokrat Senatör Warren'in Filistinli bir kadın tarafından protesto edildiği anları X sosyal medya platformunda paylaştı.

Kendisini Gazzeli mülteci ve Warren'in "seçmenlerinden biri" olarak tanıtan kadın, Senatör Warren'in akşam yemeği yediği restoranda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ailesinden 68 kişinin öldürüldüğünü söyleyerek, şu tepkiyi gösterdi:

"Ateşkes çağrısında bulunmanız için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor? Ateşkes çağrısında bulunmanız için ailemden daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor? İnsanlar her gün ofisinizi arayıp ateşkes talep ediyor ve siz ateşkes çağrısı yapmayı reddediyorsunuz." diye tepki gösterdi.

Paylaşılan videonun sonunda ateşkes çağrıları yapılması için Senator Warren'a ulaşabilecek telefon numarası paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar