Florida'da polisin durdurduğu aracın sürücüsü 10 yaşında çocuk çıktı

Florida'da polisin durdurduğu aracın sürücüsü 10 yaşında çocuk çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'nin Florida eyaletinde polisin otoyolda durdurduğu aracın sürücüsü 10 yaşında çocuk çıktı. 11 yaşındaki ablasıyla evden kaçan çocukların, elektronik cihazlarına el koyan annelerine kızdıkları öğrenildi.

Artı Gerçek - Florida'da polis tarafından otoyolda seyir halindeyken durdurulan 10 yaşındaki çocuk gündem oldu. 10 yaşındaki çocuk ve 11 yaşındaki ablası, haklarında hafta başında yapılan kayıp ihbarı nedeniyle aranıyordu. Polis iki kardeşin, annelerinin elektronik cihazlarına el koymasının ardından kaçma girişiminde bulunduklarını söyledi.

Alachua İlçe Emniyeti'ne bağlı polisler, perşembe günü yerel saatle 03:50'de iki çocuğun kullandığı aracı durdurdu. Anneleri tarafından kayıp olarak bildirilen çocuklar, böylelikle, evlerinden 200 kilometre uzakta bulunmuş oldu. Polis, çocukların evde kötü muamele gördüklerine inanmak için bir neden olmadığını açıkladı. Polis, "Dedektiflerimiz, iki küçük çocuğu yetiştirmek için elinden geleni yaptığı açıkça belli olan anneleriyle uzun uzun konuştu ve verdikleri tavsiyelere çok açıktı" dedi. Florida'da sürücü belgesi almak için yasal yaş 15 iken, tam ehliyet başvurusunda bulunmak için sürücülerin 18 yaşında olması gerekiyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar