Hackerlar İran rejiminini destekleyen kurumları uyardı

Hackerlar İran rejiminini destekleyen kurumları uyardı
Yayınlanma:
A+ A-
Anonymous'e bağlı hacker grupları, İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini yayınladı. Hackerlar, bankalardan söz konusu hesapları bloke etmelerini istedi.

İran’da Kürt kadını Mahsa Amini'nin 'ahlak polisi' tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar 33 gündür devam ediyor.

Anonymous'a bağlı hacker gruplar, İran rejimini destekleyen kurumları uyarıda bulundu. Hacker gruplar, İran Merkez Bankası'nı (Central Bank Of İran) bir kez daha hacklediklerini, ana sunucu veri tabanlarına ulaştıklarını duyurdu.

İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini yayınlayan hacker gruplar, bankalardan söz konusu hesapların bloke edilmesini de istedi.

'İRAN REJİMİ ŞİRKETLER ÜZERİNDEN PARA AKLIYOR'

Gazete Duvar’dan İrfan Tuncçelik’in haberine göre; Hackerler, DEUTSCHE Bank, UBS, HSBC, ABN AMRO gibi uluslararası bankaların da veri tabanlarının hacklendiğini belirterek bankalara uyarı mesajı gönderdi. İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini de yayınlayan hackerler, bankalara bu hesapları bloke etme çağrısında bulundu. Hackerler, bankalara gönderdikleri mesajda söz konusu hesapları bloke etmemeleri halinde kendilerinin bu hesapları bloke edeceğini ve açık verileri paylaşacağını kaydetti.

'İRAN'A DESTEK VERENLERE SALDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

İran Merkez Bankası ile çalışan Uluslararası Petrol Ticaret Merkezi Hollanda veri merkezinin sitelerini de çökerttiklerini belirten hacker grupları sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"İran rejimi birçok Avrupa ülkesinde hırsızlık yapıyor, kara para aklıyor.

Bu belgelere bakın ve umarım anlayacaksınız ki bu hesapları ciddi bir şekilde bloke edeceğiz. Tüm gizli belgelerinizi yayınlayacağız ve banka sunucularınızı yok edeceğiz. Bu daha hikâyenin başlangıcı. İslam Cumhuriyeti'nin kana susamış rejimini desteklemeye devam ederseniz, sunucularınıza ve veri merkezlerinize saldırmaya devam edeceğiz."

Hacker grupları, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yeğeni Morteza Reisi'nin de banka hesaplarını ele geçirdiklerini ve parasına el koydukları bilgisini de paylaştı.

Anonymous, Mahsa Amini'nin ölümünün ardından, İran genelinde devam eden protestolarda hükümete karşı #opiran başlığı altında siber saldırılara başladığını açıklamıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar