Hamas'tan Bahçeli açıklaması: Desteğinden memnuniyet duyuyoruz

Hamas'tan Bahçeli açıklaması: Desteğinden memnuniyet duyuyoruz
Hamas, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İBB Başkanı İmamoğlu'nu hedef alarak "Hamas'a terör örgütü demek Gazze'ye sırt dönmek demektir" açıklamasının ardından Bahçeli'nin tutumundan övgüyle söz eden bir mesaj yayınladı.

Artı Gerçek - Hamas, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bugünkü MHP grup toplantısında "Hamas'a terör örgütü demek, katledilen bebeklere, kafese ve kuşatmaya alınan Gazze'ye sırt dönmek demektir" açıklamasının ardından Bahçeli hakkında yazılı açıklama yaptı. AA'da yer alan habere göre Hamas'ın açıklamasında Bahçeli'nin, Filistin halkının İsrail işgaline karşı direnişini destekleyen, Hamas'ı ve Filistin direnişini terör örgütü olarak tanımlamayı reddeden tutumundan övgüyle söz edildi.

Bahçeli'nin "bu ilkeli ve kıymetli tutumunun, asil Türk halkının, Filistin halkının kurtuluş ve bağımsızlık arayışına verdiği destek konusundaki özgün tutumunun bir uzantısı" olduğu vurgulandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CNN International'a dün (30 Nisan 2024) yaptığı açıklamada, 7 Ekim'de Hamas'ın yaptığı saldırının bir terör eylemi olduğunu söylemiş, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı acımasız zulmün bir an önce durdurulması gerektiğini de eklemişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise MHP TBMM Grup Toplantısı'nda, İBB Başkanı İmamoğlu'nu hedef alarak Hamas ile ilgili şunları söylemişti:

"Hamas'a 'terör örgütü' demek, katledilen bebeklere, kafese ve kuşatmaya alınan Gazze'ye sırt dönmek demektir. Ne utanç verici bir durumdur ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı küresel emperyalizmin eli ve vicdanı kanlı yüzlerine 'alın beni tepe tepe kullanın' mesajı vermiş, 'her emrinize, her telkininize, her tavize amadeyim' çağrısı yapmıştır."

Bahçeli, Türkiye'nin İsrail ile ticaretine gelen eleştiriler için de şunları söylemişti:

"Mirasyedilerin Filistin konusunda cephe açıp Türkiye'yi suçlaması, jet yakıt satıldığını iddia edip Kürecik sakızı çiğnemeleri utanç duvarı gibi karşımızdadır. Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz olanların nerede durduğunu, kimlere ve nerelere hizmet ettiğini, çıkarları uğruna nasıl da şuur kaybına uğradıklarını kuşkusuz herkes bilecek ve öğrenecektir." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar