Dervişoğlu'ndan Bahçeli'ye 'hain' yanıtı: Daha önce kimlere neler söyledi, bugün hangi çizgide ona bakmak lazım

Dervişoğlu'ndan Bahçeli'ye 'hain' yanıtı: Daha önce kimlere neler söyledi, bugün hangi çizgide ona bakmak lazım
İYİ Parti Genel Başkanlığı'na seçilen Müsavat Dervişoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "İhaneti tebrik etmek bizim kitabımızda yazmaz" açıklamasına yanıt verdi: "Daha önceden kimlere neler söyledi ve bugün hangi çizgide ona bakmanız lazım."

Artı Gerçek - İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkanlığa seçilen Müsavat Dervişoğlu için İYİ Parti TBMM Grup Başkanlığı'nda mazbata töreni düzenlendi. Mazbatasını alan Dervişoğlu "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bugünden itibaren mazbatamı aldım. Yarın genel başkanımızdan görevi teslim alacağım. O andan itibaren de partimizin iktidar yolculuğunu başlatacağım" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kendisinin genel bakan seçilmesine ilişkin "İhaneti tebrik etmek bizim kitabımızda yazmaz" sözlerine de yanıt veren Dervişoğlu'nun konuşması özetle şöyle:

KURULTAYDAKİ DEĞİŞİKLİK ÇOK ŞEYİN DEĞİŞMESİNE VESİLE OLACAK: Önümüze çıkarılan engelleri bir bir geçeceğiz. Ağır bir süreç bekliyor Türkiye'yi. İYİ Parti olarak hazırlıklarımız tamam. Her şeye verilecek bir cevabımız, her konuda söylenecek de lafımız var. Aziz milletimize sesleniyorum. İYİ'ler ve cesurlar yaklaşık 7 yıl önce bir parti kurdular ve çok şeyi değiştirdiler. Şimdi demokrasi geleneklerimize uygun bir kongreyle genel başkanını değiştirdiler. O değişiklik de göreceksiniz çok şeyin değişmesine vesile olacak. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bugünden itibaren mazbatamı aldım. Yarın genel başkanımızdan görevi teslim alacağım. O andan itibaren de partimizin iktidar yolculuğunu başlatacağım" dedi.

BAHÇELİ'DEN TEBRİK BEKLEMEDİM (Bahçeli'nin İYİ Parti kurultayıyla ilgili "Neden tebrik etmediğimi hepinizin huzurunda söylüyorum; ihaneti tebrik etmek bizim kitabımızda yazmaz" sözlerine ilişkin): Kendisinden herhangi bir tebrik beklemedim. Ben kişilerle olan hukukumu onların beyanlarına bakarak oluşturmuyorum. Eğer ona bakarak hukuk oluşturursanız, daha önceden kimlere neler söyledi ve bugün hangi çizgide ona bakmanız lazım. Ben polemik yapmak için gelmedim İYİ Parti Genel Başkanlığına, millete hizmet etmek için geldim. Benim genel başkanlığım dönemimde her şey açık ve şeffaf olacak. Kime ne söyleyeceksem direkt söyleyeceğim. Gizemli ifadeler kullanmayacağım, şaibeli işlerde yapmayacağım. Ben onun partisinde 10 yılı aşkın il başkanlığı yaptım. Ayrıca hayatımın hiçbir döneminde de kendisine karşı böyle maksadı aşan ifadelerde bulunmadım. Üzerimde hakkı ve emeği var. Bir kişi öyle dedi diye de bir büyük camianın gönlünü kıramam, dediği de başım üstüne.

ANAYASA TARTIŞMALARI: Türkiye'nin önünde bir anayasa değişikliği gelir ve tek adam rejimini tahkim eden ifadeleri içinde barındırırsa millete verilmiş sözümüz var, buna karşı set oluruz. Parlamenter demokratik sisteme geçişle alakalı emareler taşırsa konuşuruz. Bunu tek başıma yapmayacağım. Müzakere edeceğiz ve yapılması gereken ne varsa onu yapacağız. Biz milletin yanında olacağız. Milletin istikbalinin ve istiklalinin yanında olacağız. Bu büyük devletin bekasının yanında olacağız. Partileşmiş bir devlet, devletleşmiş bir parti sistemini hiçbir İYİ Parti'linin kabul etme mümkün değil. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar