Britanya'ya bağlı Jersey adasında patlama: Bir ölü, 12 kayıp

Britanya'ya bağlı Jersey adasında patlama: Bir ölü, 12 kayıp
Britanya'ya bağlı Jersey Adası'ndaki apartmanda yaşanan patlamada bir kişi öldü.12 kişinin de kayıp olduğu patlama alanındaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Artı Gerçek - Britanya'ya bağlı, Manş Denizi'ndeki ada Jersey'deki bir apartmanda meydana gelen patlamada bir kişi öldü.

Ülke basınında yer alan haberlerde, Jersey Adası'nda TSİ 07.00'de, 3 katlı bir apartmanda meydana gelen patlamada bir kişinin öldüğü, hafif yaralanan iki kişinin de tedavi altına alındığı açıklandı.

Patlamanın meydana geldiği alanda 12 kişinin de kayıp olduğu duyuruldu.

20 ila 30 arasında kişinin ise olay yerinden tahliye edildiği belirtildi.

PATLAMADA ÜÇ KATLI BİNA TAMAMEN YIKILDI

Polis yetkilileri patlamanın olduğu üç katlı binanın tamamen yıkıldığı ayrıca dün akşam bölgede gaz kokusu nedeniyle yapılan şikayetler sonucu itfaiyenin olay yerine gittiği gelen bilgiler arasında.

Jersey polis yetkilileri, arama kurtarma çalışmalarının birkaç gün sürmesinin beklendiğini de açıkladı. Patlamanın nedenine ilişkin ise henüz resmi açıklama yapılmadı.

13 bün nüfuslu Jersey adası Britanya'ya bağlı ada olsa da Birleşik Krallık'a bağlı değil. İngiltere Kralı Charles devlet başkanı sayılsa adanın kendi hükümeti, seçimleri ve parlamentosu var. Savunma ve dış politika konularının çoğu gibi bazı yetkiler ise Birleşik Krallık hükümetine devredilmiş durumda. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar