İsrail, Suriye ve Lübnan'ı vurdu

Yayınlanma:
A+ A-
Gazze'deki operasyonlarını hızlandıran İsrail ordusu, sabah saatlerinde Lübnan ve Suriye'ye de hava saldırıları düzenledi. Suriye devlet ajansı, orduya ait iki noktanın vurulduğunu açıkladı.

Artı Gerçek - İsrail'in Hamas saldırılarının ardından Gazze'de başlattığı aralıksız hava bombardımanı ve kara operasyonları dördüncü haftasına girerken, Suriye ve Lübnan'dan da yine bir saldırı haberi geldi. İsrail ordusunun, Suriye'nin güneyindeki Dera'ya ve Lübnan topraklarına savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Suriye devlet ajansı Sana, Dera'da orduya ait iki noktaya saldırı düzenlendiğini ve maddi hasar meydana geldiğini duyurdu. İsrail ordusundan yapılan açıklamadaysa, Suriye'den İsrail topraklarına roket fırlatmak için kullanılan rampaların hedef alındığı savunuldu. İsrail ordusu, saldırıların görüntülerini de yayınladı.

İsrail ordusu, bir diğer paylaşımında da Lübnan'da Hizbullah hedeflerini vurduğunu açıkladı. Paylaşımda, Hizbullah'ın altyapısının hedef alındığı savunuldu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar