İsrail'in yeni hedefi, Endonezya Hastanesi: Tanklar kuşattı, 12 ölü var

İsrail'in yeni hedefi, Endonezya Hastanesi: Tanklar kuşattı, 12 ölü var
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail ordusunun Gazze'de bu kez de, yüzlerce sivilin sığındığı Endonezya Hastanesi'ni hedef aldığı belirtildi. Hava saldırısında en az 12 Filistinli öldürülürken, hastanenin tanklarla kuşatıldığı aktarılıyor.

Artı Gerçek - Gazze'deki ölü sayısının 13 bini aşmasına rağmen ateşkes çağrılarını reddederek aralıksız saldırılarını sürdüren İsrail ordusu, bu sabah da bölgenin çalışan son sağlık kuruluşlarından Endonezya Hastanesi'ni hedef aldı. En az 12 Filistinlinin öldürüldüğü hastanenin tanklarla kuşatıldığı belirtiliyor.

Gazze'deki Hamas yönetimine bağlı Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Endonezya Hastanesi'ni roketlerle vurduğu ve en az 12 kişinin öldüğü belirtildi. Hastanede onlarca kişi de yaralandı. Buna göre, hastanenin ikinci katın bombardıman sebebiyle büyük hasar görürken, saldırıda iki doktor da yaralandı.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre saldırı hastanede elektriklerin kesilmesine neden oldu. 140 yatak kapasiteli sağlık kurumunda 650 hastanın tedavi gördüğü, yaklaşık 150 yaralı olduğu belirtiliyor. İsrail saldırılarından kaçan yüzlerce sivil de hastaneye sığınmış durumda.

Endonezya Hastanesi, 2016 yılında Endonezyalı sağlık kuruluşlarının Gazze'ye bağışlarıyla inşa edilmişti. (DIŞ HABERLER, AA)

Öne Çıkanlar