İsveçli kayakçının penisi -15 derecede dondu: 'Neyse ki ikinci çocuğum yolda'

İsveçli kayakçının penisi -15 derecede dondu: 'Neyse ki ikinci çocuğum yolda'
İsveçli kayakçı Calle Halfvarsson, hafta sonu Finlandiya'nın soğuğuyla meşhur Ruka bölgesindeki bir yarışta penisinin 'gerçekten' donduğunu söyledi: 10 dakika yatmam gerekti. İkinci çocuğum yolda olduğu için şanslıyım.

Artı Gerçek - İsveç'in tanınmış kros kayağı sporcularından Calle Halfvarsson, hafta sonu Finlandiya'nın kuzeyindeki Ruka'da yapılan 20 kilometrelik bir Dünya Kupası yarışı sırasında penisinin donduğunu açıkladı. 34 yaşındaki kayakçı, eksi 15 derecede başlayan yarışı 18'inci sırada bitirdikten sonra sporcuların ısınması için kurulan çadıra koştuğunu söyledi.

İsveç gazetesi Expressen'e konuşan ünlü kayakçı, "Penisim donmuştu. Gerçekten. Tanrım. Onu ısıtmak için orada 10 dakika yatmam gerekti. Çok acıyor, çok korkunç" dedi. Halfvarsson, "İkinci çocuğum yolda olduğu için şanslıyım çünkü böyle devam edersem işler gelecekte zor olacak" diye konuştu.

Ruka'nın dondurucu soğuklarının, ince ve dar kıyafetlerle yarışması gereken kros kayağı sporcuları için özellikle zorlu olduğu biliniyor. Pekin'deki 2022 Kış Olimpiyatı'nda da, Finlandiyalı kayakçı Remi Leindholm'un penisi donmuştu. Aynı sorunu daha önceden Ruka'da yarışırken de yaşayan Leindholm, bunun nasıl bir his olduğunu anlatıp anlatamayacağını soran Expressen gazetesine "Hayır. Bilenler biliyor. Ama bir tavsiye vereyim, bundan uzak durun çünkü yaşayabileceğiniz en kötü şey" dedi.

İngiltere Prensi Harry de otobiyografisinde, 2011 yılında Kuzey Kutbu'na yaptığı bir geziden sonra ağabeyi Prens William ile Kate Middleton'ın düğününde benzer bir sorun yaşadığını yazmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar