İtalya'nın tatil adasında heyelan faciası: Ölü sayısı belirsiz

İtalya'nın tatil adasında heyelan faciası: Ölü sayısı belirsiz
Yayınlanma:
A+ A-
sss

Artı Gerçek- İtalya'nın güneyindeki tatil adası Ischia'nın Casamicciola Terme kasabasında şiddetli yağışların ardından heyelan faciası meydana geldi.

Dağlardan gelen çamur tabakası beraberinde yerinden kopan ağaçları da sürükleyerek sahil kesimindeki evleri kapladı, araçları denize sürükledi.

Ölü sayısI konusundaysa hükümet makamları arasında belirsizlik yaşandı.

İtalya Altyapı Bakanı Matteo Salvini ilk önce heyelanda 8 kişinin öldüğünü duyurdu. Ancak daha sonra açıklama yapan İtalya İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi teyit edilmiş herhangi bir ölüm olmadığını açıkladı.

Adadaki itfaiye yetkilileri kayıp olduğu bildirilen 13 kişiyi aradığını açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Piantedosi ise "Şu anda doğrulanan ölüm yok. Kurtarma operasyonlarında hava şartlarının çetin olması nedeniyle bazı zorluklar yaşanıyor" dedi.

Napoli'ye 30 kilometre uzaklıktaki volkanik ada Ischia eşsiz manzarası ve termal hamamları nedeniyle ziyaretçileri kendisine çekiyor.

Ancak yoğun nüfusu ve Güney İtalya'daki diğer bölgeler gibi çok sayıda kanunsuz yapının bulunması nedeniyle ada özellikle sel ve deprem felaketlerine karşı savunmasız durumda. 2006 yılında adadaki bir heyelan faciasında üçü cocuk dört kişi ölmüştü. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar