Rusya: Kırım'daki askeri üste sabotaj sonucu patlama oldu

Rusya: Kırım'daki askeri üste sabotaj sonucu patlama oldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ağustos 2022 18:09
A+ A-
Rusya, kontrolü altındaki Kırım yarımadasında bir askeri üste sabtotaj sonucu mühimmatların patladığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Kırım’ın Canköy bölgesindeki Mayskoye köyünün yakınlarında bulunan bir askeri birliğe ait mühimmatların geçici olarak depolandığı alanda çıkan yangın ve patlamanın sabotaj sonucu meydana geldiğini açıkladı. 

Resmi haber ajansı RIA'nın aktardığına göre Rusya Savunma Bakanlığı askeri deponun sabotaj sonucu zarar gördüğünü duyurdu.

Daha önce Kırımlı yetkililer  Canköy kentindeki askeri üste büyük bir  yangın çıktığını açıklamıştı. İki kişinin yaşanan patlamaalr sonucu hafif yaralandığı da gelen bilgiler arasındaydı. 

TASS haber ajansı da Rusya Savunma Bakanlığı'ndan aktararak sabotaj sonucu bir elektrik trafo merkezi dahil sivil altyapının zarar gördüğünü abonelerine duyurdu. 

Rus Savunma Bakanlığı ilk açıklamasında yangının sebebinin araştırıldığı bilgisini paylaşmış,  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin danışmanı Mykhailo Podolyak da patlamanın bir kaza sonucu olmadığını iddia etmişti. Hneüz Ukrayna tarafından sabotajla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

Geçen hafta Rusya'nın Kırım'daki Saki Hava Üssü'nde bir dizi patlama yaşanmış, ortaya çıkan uydu görüntüleri üsteki savaş uçaklarının  büyük zarar gördüğünü göstermişti. 

Rusya Savunma Bakanlığı olayın mühimmat patlaması nedeni ile yaşandığını duyursa da üsse saldırı yapıldığı iddiaları güçlenmişti. 

 

 

İlgili Haberler