LATAM uçağında panik: Havadayken 'hızla alçaldı', 24 yolcu yaralandı

LATAM uçağında panik: Havadayken 'hızla alçaldı', 24 yolcu yaralandı
LATAM Havayolları'na ait bir uçakta, havada yaşanan teknik sorun nedeniyle en az 24 kişi yaralandı. İki kişi hastaneye kaldırılırken, yolculardan biri uçuş sırasında "hızlı bir düşüş" yaşandığını söyledi.

Artı Gerçek - Şili merkezli LATAM Havayolları'nın Avustralya-Yeni Zelanda seferi sırasında uçağın havada "teknik bir sorun" yaşaması nedeniyle en az 24 kişi yaralandı. Uçak Yeni Zelanda'nın Auckland Havalimanı'na planlandığı saatte iniş yaparken, Yeni Zelanda ambulans servisi yaralılardan birinin ağır olduğunu açıkladı. İki kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

New Zealand Herald gazetesinin aktardığına göre, Avustralya'nın Sydney kentinden Yeni Zelanda'nın Auckland kentine gitmekte olan Boeing BA.N 787-9 Dreamliner tipi uçaktaki teknik sorun, "ani bir harekete" sebep oldu. LATAM'ın bir sözcüsü, gazeteye açıklamasında bu olayın sonucunda bazı yolcuların ve kabin görevlilerinin "etkilendiğini" söyledi.

LA800 numaralı uçuşta bulunan yolculardan biri, Yeni Zelanda basını ile söyleşisinde "uçuş sırasında hızlı bir düşüş" yaşandığını anlattı.

LATAM Havayolları, Güney Amerika'nın büyük kentleri, Sydney ve Auckland arasında çok sık uçuş gerçekleştiriyor. (DIŞ HABERLER)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar