Meksika polisi 'şeytan bebek' Chucky'i gözaltına aldı: Saçlarından tutup sabıka fotoğrafı çekti

Meksika polisi 'şeytan bebek' Chucky'i gözaltına aldı: Saçlarından tutup sabıka fotoğrafı çekti
Yayınlanma:
A+ A-
Meksika'da bir dönem çocukların korkulu rüyası hâline gelen 'Chucky' bebek gözaltına alındı. Bebeğin sahibi serbest bırakılırken, sabıka fotoğrafı da çekilen Chucky'nin nerede olduğu bilinmiyor.

Artı Gerçek - 1990'lı yıllarda çocukların 'korkulu rüyası' hâline gelen televizyon karakteri 'Chucky' bebek Meksika'da sahibiyle beraber gözaltına alındı. Gözaltına alınanların, insanları korkutmak için kullandığı tespit edildi. Basına yansıyan görüntülerde, elleri kelepçeli olsa da, meşhur tulumundan hâlâ bıçak çıkan Chucky bebeği turuncu saçlarından tutarak duvara yaslayan polisin sabıka fotoğrafı çektiği görüldü.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Carlos "N" olarak tanımlanan kukla ustasının 'şeytan bebeği' insanları korkutmak ve para talep etmek için kullandığı iddia edildi. Her ikisi de huzuru bozmak ve başkalarının bütünlüğünü tehlikeye atmak suçlamasıyla gözaltına alındı. Çekilen fotoğraflarda, Coahuila eyaletinin Monclova kentindeki polis merkezinde görevli bir memurun Chucky'den aldığı uzun bıçağı havaya kaldırırken güldüğü görüldü. Çıkan haberlere göre, "işini ciddiye almayan polis" fotoğrafın basına yansımasının ardından üstlerinden uyarı aldı.

ch-1.jpg

Kentin eski Emniyet Müdürü Juan Raúl Alcocer, “Gazeteciler polisten bebekle poz vermesini, ona kelepçe takmasını istedi, o da yaptı. Polis işini daha ciddi yapmalı, bebeklerle oynamamalı” dedi. Carlos 'N' işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 'Chucky'nin nerede olduğu bilinmiyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar