MI6 Başkanı'ndan sahte Hakan Fidan hesabına tebrik mesajı

MI6 Başkanı'ndan sahte Hakan Fidan hesabına tebrik mesajı
Yayınlanma:
A+ A-
İngiliz istihbarat servisi MI6'in başkanı Richard Moore, uzun yıllar Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) müsteşarlığını yapan Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanlığı'na getirilmesini, Twitter'dan tebrik etti. Ancak mesajın gittiği hesap Fidan'a ait değildi.

Artı Gerçek - İngiliz istihbarat servisi MI6'in başkanı Richard Moore tebrik mesajını paylaşırken Hakan Fidan adına açılmış sahte bir hesabı etiketledi.

Aynı zamanda İngiltere'nin eski Türkiye Büyükelçisi olan MI6 Başkanı Moore, mesajında Hakan Fidan'a hitaben, "Dost ve eski meslektaşıma yeni görevinde başarılar dilerim. Hayırlı olsun, bakanım!" yazdı.

Twitter mesajı

KAYNAK,TWITTER

Moore, yüzlerce Twitter kullanıcısının kendisini uyaran yanıtlarının ardından, gülücük emojisi ekleyerek "Hay aksi, bu utanç verici! Ama hesap bir parodi olsa bile iyi dileklerim gerçek!" mesajını paylaştı. Moore'un tebrik mesajında yer alan hesabın profil bilgilerinde, "Resmi hesap değildir" ve "Parodi Hesap" ibareleri, hem Türkçe hem İngilizce olarak yer alıyor.

    Hakan Fidan adına açılmış sahte bir hesap.

    Twitter kullanıcıları Richard Moore'un gönderisinin altına esprili yorumlar yazdoore, 2014-2017 yıllarında İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi olarak Türkiye'de görev yapan Moore, MI6 adıyla da bilinen Gizli İstihbarat Servisi'nin (SIS) başkanlığına Temmuz 2020'de getirildi. Moore, Türkiye'de görev yaptığı dönemde özellikle sosyal medyadaki paylaşımlarıyla ve Beşiktaş taraftarlığıyla büyük ilgi görmüştü.

    Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede, Dışişleri Bakanlığı görevine getirilmişti. (AA)

    Öne Çıkanlar