Fransa'da polis kurşunuyla öldürülen Nael'in cenaze töreni yapıldı

Fransa'da polis kurşunuyla öldürülen Nael'in cenaze töreni yapıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'da polis kurşunuyla öldürülen 17 yaşındaki Nael M.'nin, Paris'in Nanterre banliyösünde cenaze töreni yapılıyor. Nael, İbn Badis Camii'ndeki cenaze namazının ardından defnedilecek.

Artı Gerçek - Fransa'nın başkenti Paris'in Nanterre banliyösünde bu hafta trafik kontrolü yapan polisin yakın mesafeden göğsüne ateş ederek öldürdüğü Fas ve Cezayir asıllı 17 yaşındaki Nael M.'nin cenaze töreni kameralardan uzak bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Fransız medyasına göre Nanterre'deki cenaze töreni yerel saatle 11.00'de (Türkiye saatiyle 14.00'de) başladı. Fransız Le Monde gazetesi çok sayıda Nanterre sakininin ve ailenin dostlarının taziyelerini sunmak için cenazeye katıldığını duyurdu. Tören İslami usüllere göre yapılıyor. Nael'in ailesi cenazenin özel olmasını istedi ve Le Monde Mont-Valérien cenaze evindeki gazetecilerin "nazik ama kesin bir şekilde" geri çevrildiğini duyurdu. Cenaze töreni, cenaze namazının kılınacağı Nanterre'deki İbn Badis Camii'nde devam edecek. Nael 14:30'da (TSİ 15:30) Mont-Valérie mezarlığına defnedilecek.

MEZARLIKTA GERGİN BİR ATMOSFER VAR

AFP'den bir muhabir, mezarlıkta büyük bir kalabalığın toplandığını ve atmosferin gergin olduğunu gözlemledi. Yas tutanlardan biri ajansa "Ailenin bir parçası değiliz ve Nael'i tanımıyorduk ama kasabamızda olanlardan çok etkilendik. Bu nedenle taziyelerimizi iletmek istedik" dedi. İsmini vermek istemeyen ancak Nael'in arkadaşı olduğunu söyleyen genç bir erkek ise Reuters'a yaptığı açıklamada "Yanlış ten rengine sahipseniz, polis sizin için çok daha tehlikelidir" dedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar