Netanyahu’nun oğlu: 'S… Türkiye’yi'

Netanyahu’nun oğlu: 'S… Türkiye’yi'
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Kasım 2019 19:59
A+ A-
Yair Netanyahu paylaşımı yaptıktan bir süre sonra Instagram hesabını kapattı

DÜNYA: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun polemiğine, İsrailli başbakanın oğlu da dahil oldu. 

Yair Netanyahu, Instagram hesabının hikaye bölümünden, "F.ck Turkey" yazan ve içinde Türk bayrağı yer alan bir görsel paylaştı.

Yair Netanyahu paylaşımı yaptıktan bir süre sonra Instagram hesabını kapattı.

İsrail’de yayın yapan Haaretz gazetesine konuşan başbakanlık kaynakları, Yair Netanyahu’nun bir birey olduğunu, bunun da kişisel Instagram olduğunu dile getirdi.

ONLARCA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ  

ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşıması nedeniyle çıkan olaylarda İsrail onlarca Filistinliyi öldürmüş, binlercesini de yaralamıştı.

Netanyahu, saldırılara tepki gösteren Erdoğan’ın Hamas’ın en büyük destekçilerinden biri olduğunu belirterek "Dolayısıyla kendisi terör ve katliamdan şüphesiz çok iyi anlar. Kendisine tavsiyem, bize ahlak vaazı vermesin" demişti.

Erdoğan da Netanyahu’nın ellerinde Filistinlilerin kanının olduğunu belirterek "Türkiye’ye saldırarak suçlarını örtemez. İnsanlık konusunda ders mi istiyorsun? On emri oku" karşılığını vermişti. Ayrıca cumhurbaşkanı, Hamas’ın terör örgütü olmadığını da söylemişti.

Öne Çıkanlar