Prens Harry: Kraliyet Ailesi eşimi korumadı, ailemin güvenliğinden endişe ediyorum

Prens Harry: Kraliyet Ailesi eşimi korumadı, ailemin güvenliğinden endişe ediyorum
Yayınlanma:
A+ A-
Netflix'te yeni yayınlanan bir belgesel dizide İngiltere Kralı 3. Charles'ın oğlu Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın kraliyet ailesi hakkında söyledikleri dünya basının gündemine oturdu. Prens Harry, "eşi için her şeyini feda ettiğini" söyledi.

Artı Gerçek - İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki unvan ve görevlerinden feragat ederek ABD'ye yerleşen İngiltere Prensi ve Sussex Dükü Harry ve eşi Meghan Markle Netflix'te ilk üç bölümü yayınlanan yeni bir belgeselle gündemde.

Kraliyet ailesindeki yaşamları, medya ile ilişkileri ve ırkçılık üzerine yorumlarda bulunan çiftin beyanatlarına dair Buckingham Sarayı'ndan henüz bir açıklama yapılmadı.

Netflix ise Buckingham Sarayı'nın belgesel çekimlerine katılmayı reddettiğini duyurdu. Prens Harry’nin belgeseldeki sözleri kraliyete "açık bir savaş ilanı" olarak yorumlandı.

PRENS HARRY: AKLIMLA DEĞİL KALBİMLE KARAR VERDİM

Bir saatlik ilk bölümde röportaj veren Prens Harry, "Her ne kadar bu ailenin bir parçası olsam da, medyamızdaki sömürü ve rüşvet düzenini açığa çıkarmak benim görevim" dedi.

"Esas işim ailemi korumak" diyen Harry, "Özellikle son üç yılda medyada eşi ve çocuğuna karşı yürütülen karalama kampanyası dolayısıyla ailesinin güvenliğinden endişe ettiğini" belirtti.

"Eşinin kendi dünyasına katılmak için bildiği her şeyden ve özgürlüğünden vazgeçtiğini" belirten Harry, "Ben de bunun üzerine onun dünyasına katılmak için bildiğim her şeyden vazgeçtim" ifadelerini kullandı. Prens Harry, eşiyle olan ilişkisini "harika bir aşk hikayesi" diye tanımlarken "aklıyla değil kalbiyle karar verdiğini" vurguladı.

'KRALİYET AİLESİ EŞİMİ BASINDA ÇIKAN HABERLERDEN KORUMADI'

Netflix'te ilk üç bölümü yayınlanan belgesel dizinin ikinci bölümünde ise Prens Harry, Kraliyet ailesinin eşi Meghan'ı hakkında yapılan olumsuz haberlerden korumaya yanaşmadığını söyledi.

Birçok aile üyesinin "Benim eşim de bu tür haberlere maruz kaldı, neden senin kız arkadaşın özel muamele görsün ki?" diye düşündüğünü belirten Harry, aradaki farkın "ırk" nedeniyle olduğunu vurguladı.

HARRY: HAYATTAKİ EN BÜYÜK HATALARIMDAN BİRİ NAZİ KOSTÜMÜ GİYMEKTİ

Belgeselin üçüncü bölümünde 2005'te bir arkadaşının düzenlediği kostüm partisine Nazi üniforması giyerek katılmasına değinen Prens Harry, "Bu, hayatımdaki en büyük hatalarımdan biriydi" dedi. Olaydan sonra Londra'nın baş hahamıyla konuştuğunu ve hahamın kendisi üzerinde büyük bir etki bıraktığını söyleyen Sussex Dükü, daha sonra soykırımdan kurtulanlardan biriyle görüşmek için Berlin'e gittiğini söyledi. Prens, "Hiç olmamış gibi davranabilirdim ve muhtemelen aynı hataları yapmaya devam ederdim ama hatamdan ders aldım" dedi.

MARKLE: YIRTIK PANTOLON VE ÇIPLAK AYAKLARIYLA YEMEĞE KATILDIM

Meghan Markle ise saray içindeki yaşama şaşırdığını vurgulayarak, "Dışarıdaki formalitelerin saray içindeki yaşantıya da sirayet etmesini şaşırtıcı bulduğunu" söyledi.

Buna ilişkin bir anısını aktaran Markle, "Kate Middleton ile ilk kez Prens William ile birlikte akşam yemeği için geldiklerinde tanıştığını" belirten Markle, "Yırtık pantolonum ve çıplak ayaklarımla Kate ve Will'i kucakladığımı hatırlıyorum. Her zaman insanları kucaklayan biri oldum, bunun İngilizler için rahatsız edici bir şey olduğunu fark etmemiştim" dedi.

Harry, eşinin aile içinde yadırganmasına ilişkinse "İlk tanıştıklarında ailem Meghan'dan çok etkilenmişti ama ABD'li bir oyuncuyla çıkıyor olmam muhtemelen onun hakkındaki düşüncelerini olumsuz etkiledi" dedi.

Çift en son Prens Harry'nin babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth'in cenaze töreni için geldikleri Londra'da aileyle birlikte kameralara yansımıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar