Putin'den gövde gösterisi: Kırım Köprüsü'nü ziyaret etti

Putin'den gövde gösterisi: Kırım Köprüsü'nü ziyaret etti
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya'da bugün Ukrayna sınırından kilometrelerce uzakta bulunan iki askeri havaalanında patlamalar meydana gelirken, Moskova da hava saldırılarını yoğunlaştırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Kırım Köprüsü'nü ziyaret etti.

Artı Gerçek - Rusya'da bu sabah iki askeri havaalanında patlamalar meydana gelmesinin ardından, Moskova'nın Ukrayna'ya yönelik hava saldırıları yoğunlaştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Kırım'ın ilhakının simgesi olan ve ekim ayında bir saldırı ile hasar gören Kırım Köprüsü'nü ziyaret etti.

ASKERİ HAVALİMANLARINI UKRAYNA MI VURDU?

Rusya bugüne, iki askeri havaalanındaki patlamalarla başladı. Rus medyasına göre Moskova'nin güneydoğusundaki Ryazan Askeri Havaalanı'nda bir yakıt tankeri infilak etti. Üç kişi öldü, altı kişi yaralandı. Saratov bölgesindeki Engels Hava Üssü'nde yaşanan patlamada ise iki kişi yaralandı. Bu üssün, Rusya'nın uzun menzilli stratejik füze taşıyan savaş uçaklarına ev sahipliği yaptığı düşünülüyor.

Patlamalara sahne olan her iki nokta da Ukrayna sınırından kilometrelerce uzakta bulunuyor. Ancak iki farklı askeri havalimanında aynı gün patlama meydana gelmesi nedeniyle gözler Ukrayna'ya çevrilmiş durumda.

UKRAYNA ÇAPINDA HAVA SALDIRILARI

Patlamaların ardından, Rusya'nın Ukrayna çapındaki hava saldırılarını yoğunlaştırdığı belirtiliyor. Ülkenin güneyinde .ok sayıda evin yıkıldığı, kuzey bölgelerinde ise elektriklerin yine kesildiği aktarıldı. Zaporijya'da en az iki kişinin öldüğü, Kiev'de ise hava savunma sistemlerinin devrede olduğu belirtildi. Ukrayna'nın başkentinde halka sığınaklara inme çağrısı da yapıldı.

PUTİN SİMGESEL KÖPRÜDE

putin1.jpg

Putin ise bugün, Kırım'ın 2014'teki tek taraflı ilhakının sembollerinden biri olan ve ekim ayında düzenlenen bombalı saldırı ile ağır hasar alan Kırım Köprüsü’nü ziyaret etti. Rus devlet medyasına göre köprüye kendi sürdüğü araç ile ulaşan Putin, Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin'den onarım çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Rusya, Kırım Köprüsü'nü 8 Ekim’de hedef alan bombalı saldırıdan Ukrayna'yı sorumlu tutmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar