Roma'da kafeye silahlı saldırı: Ölenlerden biri Başbakan Meloni'nin arkadaşı

Roma'da kafeye silahlı saldırı: Ölenlerden biri Başbakan Meloni'nin arkadaşı
Yayınlanma:
A+ A-
İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan bir kafeyi basan silahlı saldırgan üç kişiyi öldürdü, dört kişiyi de yaraladı. Ölenlerden birinin Başbakan Giorgia Meloni'nin arkadaşı olduğu açıklandı.

Artı Gerçek - İtalya'nın başkenti Roma'nın Fidene bölgesindeki bir kafede yapılan apartman toplantısını basan saldırgan üç kadını öldürdü, dört kişiyi de yaraladı. Ölenlerden birinin Başbakan Meloni'nin arkadaşı olduğu açıklandı.

Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri olayı "korkunç bir şiddet" olarak tanımladı ve saldırıyla ilgili olağanüstü bir toplantı yapacaklarını açıkladı.

Saldırının neden gerçekleştiği henüz netlik kazanmadı ancak yerel medya, 57 yaşındaki saldırganın apartman yönetimiyle arasında husumet bulunduğunu iddia etti.

ÖLENLERDEN BİRİ MELONİ'NİN ARKADAŞI

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni Facebook hesabından yaptığı açıklamayla kurbanların ailelerine başsağlığı dileklerini iletirken, ölenlerden Nicoletta Golisano'nun da arkadaşı olduğunu açıkladı.

Giorgia Meloni 50 yaşındaki arkadaşı için, "Nicoletta iyi bir anne, samimi ve dürüst bir arkadaş, güçlü ama aynı zamanda kırılgan bir kadındı" dedi. "Benim için hep güzel ve iyi bir kalacak" diye ekleyen Meloni, hesabında arkadaşı ile bir partide çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.

Saldırıda ölen diğer iki kadının Elisabetta Silenzi ve Sabina Sperandio olduğu ve yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu açıklandı.

SALDIRGAN 'HEPİNİZİ ÖLDÜRECEĞİM' DİYE BAĞIRARAK İÇERİ GİRMİŞ

Apartman yönetiminde yardımcılık görevini yürüten Luciana Ciorba, İtalyan La Repubblica gazetesine saldırganın "Hepinizi öldüreceğim" diye bağırarak kafeye girdiğini söyledi.

Polis olay yerine gelmeden, kafedekiler tarafından etkisiz hale getirilen saldırganın kullandığı Glock marka silahı bir poligondan çaldığı iddia edilirken, Başbakan Meloni poligonun kapatıldığını ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

Aşırı sağcı "İtalya'nın Kardeşleri" partisinin liderliğinde seçimlere giren Giorgia Meloni ekim ayında ülkenin ilk kadın başbakanı olarak göreve başlamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar