Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov 6 Nisan'da Türkiye'ye gelecek

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov 6 Nisan'da Türkiye'ye gelecek
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 6 Nisan'da Türkiye'ye geleceği açıklandı. Rusya'dan yapılan açıklamaya göre Türk mevkidaşı Çavuşoğlu görüşecek Lavrov'un gündeminde başta ticaret ve enerji olmak üzere ikili ilişkiler olacak.

Artı Gerçek - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 6-7 Nisan tarihlerinde ticari ve enerji konuları da dahil olmak üzere ikili ilişkileri görüşmek için Türkiye'ye gelecek. Sputnik'in aktardığına göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üstüne 6-7 Nisan’da Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

Zaharova, Lavrov ile Çavuşoğlu’nun görüşmesi sırasında ‘en başta, ticaret, enerji ve turizm gibi ülkelerin karşılıklı çıkarı bulunan alanlarda gerçekleştirdikleri işbirliğinin durumunun ve geleceğinin ele alınacağını’ belirtti.

Dışişleri bakanlarının ayrıca, Ukrayna’daki durum ile Suriye ve Karabağ’daki gelişmeler gibi konularda fikir alışverişi yapacakları açıklandı. Zaharova, Orta Asya ve Afganistan’daki durumun da Lavrov ve Çavuşoğlu’nun gündemindeki konulardan olacağını ekledi. Dışişleri bakanlarının, görüşmeleri sırasında Rusya ile Türkiye arasında gerçekleşmesi planlanan çeşitli düzeylerdeki görüşmelerin zamanlaması üstünde de çalışılacağı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar