Rusya'nın Dnipro'da vurduğu apartmanda 23 kişi öldü

Rusya'nın Dnipro'da vurduğu apartmanda 23 kişi öldü
Rusya'nın dün Ukrayna'ya yaptığı saldırılarda Dnipro kentindeki bir apartman füzeyle vuruldu. Apartmandaki 23 kişinin öldüğü, 73'ünün yaralandığı açıklandı. Onlarca kişiden haber alınamıyor.

Artı Gerçek - Rusya'nın dün başkent Kiev dahil birçok kente gerçekleştirdiği füzeli saldırılarda Dnipro kentinde bir apartman bloğunun vurulması sonucu en az 23 kişinin öldüğü açıklandı.

73 KİŞİ YARALANDI, 39 KİŞİ ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILDI

Dinyeper Nehri'nin kenarında bulunan, Ukrayna'nın Dnipropetrovsk Oblastı'nın idari merkezi olan kentte füzeyle vurulan dokuz katlı apartmanda gece boyunca arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürdü.

ONLARCA KİŞİDEN HABER ALINAMIYOR

Ukraynalı yetkililer saldırıda aralarında 15 yaşındaki bir kız çocuğunun da olduğu 23 kişinin öldüğünü açıkladı. 73 kişinin yaralandığı, 39 kişinin enkaz altından çıkarıldığını ve yaralılar arasında çocukların da olduğu belirtildi. Bölge Konseyi Başkanı Mykola Lukashuk 40'a yakın kişiden hala haber alınamadığını açıkladı.

Dün Rusya'nın saldırılarında Ukraynalı yetkililer kritik altyapı tesislerinin hedef alındığını duyurmuştu. İlk dalga saldırıda Kiev bölgesindeki Kopiliv köyünde bir eve de füze isabet etmiş ancak ölen ya da yaralanan olmamıştı. Harkov ve Odessa kentlerinde de enerji ve altyapı tesislerinin hedef alındığı açıklanmış 10'dan fazla bölgede tasarruf amaçlı elektrik kesintileri uygulanmıştı.

UKRAYNA ORDUSU: 57 FÜZE SALDIRISI YAPILDI

Ukrayna ordusu pazar günü yaptığı açıklamada Rusya'nın cumartesi günü üç hava saldırısı, 57 füze saldırısı ve ağır silahlı roket sistemlerinden 69 saldırı gerçekleştirdiğini söyledi. Ukrayna kuvvetlerinin 26 roket düşürdüğü açıklandı. Son saldırılarla ilgili Moskova'dan açıklama gelmedi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar