Tayland'da 14 yaşındaki çocuk AVM'de ateş açtı: İki kişi öldü

Tayland'da 14 yaşındaki çocuk AVM'de ateş açtı: İki kişi öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Tayland'ın başkenti Bangkok'daki bir AVM'de ateş açıldı. İki kişinin öldüğü, beş kişinin yaralandığı saldırının 14 yaşındaki faili gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Tayland polisi başkent Bangkok'taki lüks bir alışveriş merkezinde meydana gelen ve acil servislerin iki kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı saldırının ardından 14 yaşındaki saldırganı gözaltına aldı. Yetkililer ilk önce üç kişinin öldüğünü duyursa da daha sonra bu sayı düzeltildi. BBC'nin haberine göre Tayland polisi biri Çinli diğer Myanmarlı iki kişinin öldüğünü duyurdu. Yaralı sayısı ise 5 olarak açıklandı.

Yapılan açıklamada, Siam Paragon adlı lüks alışveriş merkezinde meydana gelen olayla ilgili olarak 14 yaşındaki silahlı saldırganın sorgulandığı belirtildi. Acil servisler, bir polis memurunun yerde yüzüstü yatan bir kişiyi yakalayıp kelepçelediği görüntüyü de paylaştı.

Sosyal medyada yer alan videolarda ise aralarında çocukların da bulunduğu insanların alışveriş merkezinin kapılarından koşarak çıktığı ve güvenlik görevlilerinin onları dışarı çıkardığı kaos sahneleri görüldü.

TAYLAND'DA ŞİDDET OLAYLARI

Tayland'da silahlı şiddet olayları nadir değildir. Eski bir polis memuru geçen yıl silahlı ve bıçaklı bir saldırı sırasında bir kreşte 22 çocuğu öldürmüş, 2020'de ise bir asker dört noktaya yayılan bir saldırıda en az 29 kişiyi vurarak öldürmüş ve 57 kişiyi yaralamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar