Trump'a iki eyalet mahkemesinden ret

Trump'a iki eyalet mahkemesinden ret
Pensilvanya ve Georgia eyaletlerinde oy sayım işleminin durdurulması için yapılan başvurular reddedildi.

ABD'de başkanlık yarışı tüm hızıyla sürüyor. Başkanlık yarışında son saatlerde Demokratların adayı Joe Biden'ın üstünlüğü ortaya çıktı. ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi adayı Donald Trump'ın kampanya yetkilileri Corey Lewandowski ve Pam Bondi, Pensilvanya- Philadelphia'da oy sayımının devam ettiği Kongre Merkezi'ne giderek, "Oylama sürecini yasal olarak gözlemlemek istiyoruz. Sayımları durdurun" çağrısında bulundu. 

OYLARIN SAYILDIĞI KONGRE MERKEZİNE GİRMEK İSTEDİLER

Trump'ın kampanya ekibinden Pam Bondi, içeri girmek için mahkeme izinleri olduğunu belirterek, "Oylama sürecini yasal olarak gözlemlemek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Trump'ın ekibi dün Michigan ve Pensilvanya eyaletlerinde oy sayım işlemlerinin durdurulması için dava açmıştı. Bunun üzerine Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro "Kimsenin sayım sürecini durdurmasına izin vermeyeceğim" açıklamasını yapmıştı.

Georgia eyalet mahkemesi de Trump'ın kampanya ekibinin Georgia eyaletinde oy sayımının durdurulması için açtığı davayı redetti. Georgia Cumhuriyetçi Parti Başkanı David Shafer, dün yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın seçim kampanyası ile ortaklaşa olarak Chatham bölgesindeki oy sayım işlemlerinin durdurulması için dava açtığını duyurmuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar