Trump'dan Obama'ya: Kötü, hasta herif

Trump'dan Obama'ya: Kötü, hasta herif
‘’Obama kutsal seçim gecesinde telefonumu dinleyecek kadar alçalmış. Bu bir Watergate skandalıdır!’’ DÜNYA – Rusya'nın seçimlere müdahale etmesinin...

‘’Obama kutsal seçim gecesinde telefonumu dinleyecek kadar alçalmış. Bu bir Watergate skandalıdır!’’

DÜNYA – Rusya'nın seçimlere müdahale etmesinin kendi ekibiyle bağlantılı olduğu iddialarına tepki gösteren ABD Başkanı Donald Trump, eski başkan Barack Obama'ya twitter'dan çattı.

"Korkunç! Az önce Obama’nın Trump Tower’daki telefonumu zaferden hemen önce ‘dinlediğini’ öğrendim" diyen Trump, bu iddiaya dair bir belge sunmadı.

Twitlerine "İddiaya girerim iyi bir avukat Başkan Obama’nın ekim ayında, seçimin hemen öncesinde telefonumu dinlemesinden iyi bir dava çıkarır" diye devam eden ABD Başkanı, şunları yazdı:

‘Obama kutsal seçim gecesinde telefonumu dinleyecek kadar alçalmış. Bu bir Watergate skandalıdır! Kötü (hasta) herif!'

OBAMA’NIN SÖZCÜSÜ: BASİT BİR YANLIŞ

Obama'dan gün içerisinde yanıt geldi.

Obama’nın sözcüsü Kevin Lewis aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:

‘Obama yönetiminin altın kurallarından biri hiçbir Beyaz Saray yetkilisinin bağımsız bir araştırmaya müdahil edilmemesiydi. Obama, hiçbir ABD vatandaşının telefonunun dinlenmesi için emir vermedi. Aksi yöndeki herhangi bir iddia, ancak basit bir yanlış olabilir.'

Trump'ın ulusal güvenlik danışmanı Flynn'in Rusya meselesi yüzünden istifasının ardından Adalet Bakanı Sessions da kıskaçta.

Sesions'ın Rus elçiyle görüştüğü halde inkar ettiği ve bu görüşmenin, Rusya'nın ABD seçimlerini manipüle etmesiyle ilgili olabileceği ortaya çıkmıştı.

Adalet Bakanı, bunun üzerine Rusya soruşturmasından çekildiğini açıkladı.

Washington'da Trump'ın, Sessions'ın çekilme kararının üzerine küplere bindiği konuşuluyor. 

Öne Çıkanlar