Uyuşturucu operasyonunun ardından İsrail-Mısır sınırında çatışma: Üç İsrailli asker ve bir Mısırlı polis öldü

Uyuşturucu operasyonunun ardından İsrail-Mısır sınırında çatışma: Üç İsrailli asker ve bir Mısırlı polis öldü
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail- Mısır sınırında çıkan iki çatışmada üç İsrailli askerin ve bir Mısır polisinin öldüğü duyuruldu. Çatışma ordunun sınırdaki bir uyuşturucu kaçakçılığını engellediğini açıklamasının ardından yaşandı.

Artı Gerçek - İsrail ve Mısır iki ülke sınırında meydana gelen iki çatışmada üç İsrail askerinin ve bir Mısır polisinin öldüğünü duyurdu. Mısır ordusundan yapılan açıklamada bir Mısır polisinin ve üç İsrail askerinin sınırdaki çatışmada öldüğü doğrulandı. Mısırlı yetkililer iki ülkenin olayı koordinasyon halinde soruşturduğunu duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan son açıklamada da üç İsrail askerinin ölümü ve onları öldüren Mısırlı polisin çıkan çatışmada öldüğü belirtildi. Mısır ile ortaklaşa olayın soruşturulduğu da aktarıldı. İsrail Ordu Sözcülüğü daha önce "Bu sabah, Paran Bölge Tümeni bölgesinde güvenlik olayı yaşandı, olayda 2 asker öldü" ifadelerini kullanmıştı. İki askerin ölümü sonrası yapılan operasyon sırasında çıkan ikinci çatışmada bir İsrail askeri ile Mısırlı polisin öldüğü belirtildi.

UYUŞTURUCU OPERASYONUNUN ARDINDAN ÇATIŞMA ÇIKTI

İsrail'in Haaretz gazetesi olayın İsrail ordusunun, çatışmadan önce sınırdaki bir uyuşturucu kaçakçılığı girişimini önlediğini duyurdu. Habere göre İsrail güçleri merdivenlerle sınırdan kaçakçılık yapmaya çalışan kişilerin elindeki 400 bin dolarlık uyuşturucuyu yakaladı. Ardından iki İsrail askerinin öldürüldüğü anlaşıldı. Yapılan operasyonda İsrail topraklarına geçen Mısırlı polisin öldürüldüğü, bir İsrail askerinin daha çıkan çatışmada öldüğü aktarıldı. Ancak henüz iki olayın birbiriyle bağlantılı olduğu konusunda resmi açıklama yapılmadı.Haberde İsrail ordusunun konuyla ilgili soruşturma başlattığı da belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar