Vietnam'da dokuz katlı binada yangın: En az 56 ölü

Vietnam'da dokuz katlı binada yangın: En az 56 ölü
Yayınlanma:
A+ A-
Vietnam'ın başkenti Hanoi'de bulunan bir apartmanda çıkan yangında en az 56 kişi öldü. Devlet medyasında yer alan haberlere göre, çok sayıda kişi de yangından kaçmak için pencerelerden atlayarak yaralandı.

Artı Gerçek - Vietnam'ın başkenti Hanoi'deki bir apartmanda çıkan yangında aralarında çocukların da bulunduğu en az 56 kişi öldü. Polis, yangına neyin sebep olduğuna ilişkin soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Devlet medyasının Hanoi Tıp Üniversitesi Hastanesi'nden Vu Hoang Phuong'a dayandırdığı habere göre, yangından kaçmak için pencereden atlayan çok sayıda yaralı bölgedeki hastanelere kaldırıldı.

BAŞBAKAN PHAM'DAN YANGIN ÖNLEYİCİ TEDBİRLERİN ALINMASI ÇAĞRISI

Hükümetten yapılan açıklamaya göre Başbakan Pham Minh Chinh,bugün yangın bölgesini ziyaret ederek küçük ölçekli apartmanlarda ve yoğun nüfuslu yerleşim bölgelerinde yangın önleyici düzenlemelerin tamamlanması çağrısında bulundu.

ÖLÜ SAYISI HENÜZ RESMİ OLARAK DOĞRULANMADI

Vietnam resmi haber ajansına (VNA) göre yangın gece saatlerinde yaklaşık 150 kişinin yaşadığı dokuz katlı bir binada çıktı. Yerel saatle 02:00 itibarıyla kontrol altına alınan yangının ardından, gündüz saatlerinde binadan kalın, koyu bir duman yükseldiği görüldü. Reuters ajansının ulaştığı Hanoi polisinden bir yetkili, yangında ölenlerin sayısının henüz kesinleşmediğini söyledi ve ayrıntı vermeyi reddetti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar