Yabancı misyonlarda bayraklar yarıya indi, bina önlerine çiçekler bırakıldı

Yabancı misyonlarda bayraklar yarıya indi, bina önlerine çiçekler bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye, Maraş depremlerinin yaralarını sarmaya çalışırken yurtdışında da taziyeler sürüyor. Pek çok ülkede Türk büyükelçilikleri önüne çiçekler bırakıldı. Tel Aviv'deki belediye binası ve Belçika'daki Ghent stadyumu Türk bayrağı ile aydınlatıldı.

Artı Gerçek - Maraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde dün meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları güçlükle sürdürülüyor. Yapılan uluslararası yardım çağrısının ardından pek çok ülke Türkiye'ye yardım gönderdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yedi gün süreyle milli yas ilan etmesiyle başkent Ankara'daki yabancı ülke temsilciliklerinde bayraklar yarıya indirildi..

İsrai'in Tel Aviv kentindeki belediye binası Türk bayrağı ile aydınlatılırken, pek çok ülkedeki Türk büyükelçilikleri önüne depremde ölenleri anmak için çiçekler bırakıldı.

TEL AVIV'DEKİ BELEDİYE BİNASI TÜRK BAYRAĞIYLA IŞIKLANDIRILDI

Türkiye'nin yardım çağrısının ardından ilk harekete geçen ülkelerden biri olan İsrail'in Tel Aviv kentindeki belediye binası dayanışma amacıyla Türk bayrağı ile aydınlatıldı.

tel-aviv.jpg

GHENT STADYUMU DA KIRMIZI BEYAZ

Belçika'nın Ghent kentinde, Belçika 1. ligi ekiplerinden K.A.A Ghent'in maçlarını oynadığı Ghelamco Arena Stadyumu daTürkiye'de meydana gelen depremlerin ardından dayanışma için Türk bayrağıyla ışıklandırıldı.

ghent.jpg

KIEV'DEKİ TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ'NİN ÖNÜNE ÇİÇEKLER BIRAKILDI

Öte yandan, Rusya ile yaşanan savaş dolayısıyla zor günler geçiren Ukrayna'da halk, depremlerde ölenler için başkent Kiev'deki Türk Büyükelçiliği'nin önüne çiçekler bırakarak taziyelerini iletti.

kiev3.jpg

MOSKOVA'DA BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNE KARAFİLLER BIRAKILDI

Türkiye'de ilan edilen yedi günlük yasın ardından Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nde bayrak yarıya indirildi insanlar elçilik önüne karanfil bıraktı.

moskova.jpg

ANKARA'DAKİ YABANCI MİSYONLARDA BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

Öte yandan birçok ülkenin Ankara Büyükelçiliği'nde ve yabancı misyonlarda bayraklar yarıya indirilerek dayanışma mesajları paylaşıldı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ndeki bayrak yarıya indirildi, kurumun sosyal medya hesabından, "Türkiye ile dayanışma içinde, ülkede tutulan ulusal yasa katılırken, bu trajik depremlerde hayatını kaybedenler ve yaralananlara saygımızı göstermek için bayrağımızı yarıya indirdik. Başın sağ olsun Türkiye, geçmiş olsun Türkiye" mesajı paylaşıldı.

abd.jpg

İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından da bayrağın yarıya indirildiğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı, "Acınızı ve yasınızı paylaşıyoruz… Saygılarımızla" mesajına yer verildi.

ingiltere.jpg

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nin hesabından ise "Yastayız" mesajıyla bayrağın yarıya indirildiğini gösteren fotoğraf paylaşıldı.

almanya.jpg

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından yayınlanan görüntülü mesajda, "Türkiye ile dayanışma içinde bugün bayraklarımızı yarıya indirdik. Başın sağ olsun Türkiye, geçmiş olsun Türkiye" denildi. Japonya, Çekya ve İtalya'nın da aralarında bulunduğu yabancı ülke temsilciliklerinin de bayraklarını yarıya indirildiği görüldü. (DIŞHABERLER, AA)

japonya.jpg

Öne Çıkanlar