Yurt dışında oy kullanma oranı yüzde 55,62'ye yükseldi

Yurt dışında oy kullanma oranı yüzde 55,62'ye yükseldi
Yayınlanma:
A+ A-
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu kapsamında yurt dışındaki oy verme oranının yüzde 55,62'ye yükseldiğini belirtti.

Artı Gerçek - Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Türkiye'de düzenlenen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu kapsamında yurt dışındaki vatandaşların oy kullanma sürecine dair açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Serim, 2014'te 18,94 olan yurt dışındaki oy kullanma oranı 55,62'ye yükseldiğini belirtti ve Yurt dışında sandıklara giden 1 milyon 900 bini aşkın vatandaşımıza ve süreçte görev alan herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum." diye konuştu.

GÜMRÜKLERDE 28 MAYIS'A KADAR OY KULLANILABİLECEK

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar için 73 ülkede kurulan sandıklarda 20 Mayıs'ta başlayan oy verme işleminin tamamlanmasının ardından görevlilerce mühürlenen çuvallar yurda getiriliyor.

Yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemleri 24 Mayıs'ta sona ererken, aralarında İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarının da bulunduğu gümrüklerde 28 Mayıs saat 17.00'ye kadar oy verilebilecek. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar