AKP'den asgari ücret açıklaması: Temmuzda zam yapılmayacak

AKP'den asgari ücret açıklaması: Temmuzda zam yapılmayacak
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, temmuz ayında asgari ücrete iyileştirme yapılmayacağını açıkladı: "Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim."

Artı Gerçek - AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı sorusuna olumsuz yanıt veren Dağ şöyle konuştu:

"Burada artık esas mücadelemiz enflasyonu düşürmek noktasında. Haziran'dan itibaren de enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim."

'YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR'

Hamza Dağ, yurt dışı çıkış harcı ve diğer vergi düzenlemeleri hakkında basına yansıyan haberlerle ilgili de şunları söyledi:

"Yansıyan bilgileri bakanlık yalanlıyor. Burada da çok somutlaşan bir şey yok. Yurt dışı harç pusuluyla ilgili çalışmaların devam ettiği bana söylendi. Doğrudan vergileri artıracak bir düzenleme sürecine gitmemiz gerekiyor. Bir reform noktasında bazı adımlar atılacak. Milletimiz müsterih olsun. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor. Orta Vadeli Program çerçevesinde süreç yürütülüyor"

TARTIŞMALI SOKAK HAYVANLARI YASASI

Çok tartışılan ve bu hafta Meclis'e gelmesi gündemde olan sokak hayvanları ile ilgili de Dağ, "Çözüm konusunda değişik fikirler var. Biz bu sorunun çözümü konusunda adımlar atacağız. İnce eleyip sık dokuyoruz. Her kesimin görüşüne önem veriyoruz" dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar