Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz

Bilgin: Ücretler üzerindeki vergi dengesizliğini çözeceğiz
Yayınlanma:
A+ A-
Ücretlerin üzerinde vergi dengesizliği olduğunu söyleyen Çalışma Bakanı Vedat Bilgin "Bunun da çözülmesi konusunda hem Türk-İş hem de TİSK başkanımızın kendi imzalarıyla bana getirdikleri, benim de çalıştığım bir konu var. Onu da çözeceğiz" dedi.

Artı Gerçek - Ankara'da gerçekleştirilen Türk Metal Sendikası 17'nci Olağan Genel Kurulu’na katılarak konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ücretler üzerindeki vergi dilimine ilişkin yeni bir çalışma yaptıklarını açıkladı.

Bilgin, enflasyonun emekçilerin sabit gelirlerini tahrip ettiğini belirterek, şunları söyledi: "Ben öğrencilik yıllarımda Ankara'da bir tekstil atölyesinin duvarına 'asgari ücret vergi dışı bırakılsın' yazısı yazan birisiyim. Sadece asgari ücretten değil, bütün ücretlerin gelirinden asgari ücret oranında vergi dışı bırakılması benim bakanlığım döneminde, benim hazırladığım çalışmayla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle yasalaştı. Buna rağmen biliyorum ki ücretlerin üzerinde hâlâ vergi dengesizliği vardır. Bunun da çözülmesi konusunda hem Türk- İş hem de TİSK başkanımızın kendi imzalarıyla bana getirdikleri benim de çalıştığım bir konu var. İnşallah onu da çözeceğiz. Hiçbir konuyu 'seçimden önce yapalım seçimden önce bitirelim' gibi bir derdim yok. Biz zaten önümüzdeki dönemde iktidarda olacağız. Dolayısıyla o konuyu biz çözeceğiz. Kimse endişe etmesin."

Bilgin konuşmasında ayrıca EYT ve geçici işçiler sorununu da kendi bakanlığı döneminde çözüme kavuşturduklarını söyledi." (DHA)

Öne Çıkanlar