Ehliyet kurslarına zam geliyor

Ehliyet kurslarına zam geliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Akaryakıttan gıdaya zam gelmeye devam ederken ehliyet kurslarına yeni yılda zam geliyor. 2024 yılı için fiyatların tüm harcamalar dahil 20 bin TL'yi bulacağını belirtiliyor.

Artı Gerçek - Ehliyet kurslarına 2024 yılı için zam geleceği belirtildi. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, yeni yıl için fiyatların tüm harcamalar dahil 20 bin TL' yi bulacağını söyledi.

Halk TV’de yer alan habere göre yeni zamlara ilişkin İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, şunları söyledi:

“Kursiyerler sınav güzergahında 14 direksiyon dersi almak zorunda. Ayrıca her bir dersin 50 dakika olması gerekiyor. Kursiyerlerin kullandıkları araçlar yoruluyor ve normalden 3 kata yakın yakıyor.

Yedek parça maliyetlerimiz arttı. Araçlarımızda 1 yılda en az 3 defa debriyaj seti değişiyor. Bu sadece basit bir örnek. Diğerlerini saydığımızda karşımızda ciddi bir maliyet duruyor. Buna kızamayız eğitim süreci içerisinde bu çok normal. Ama maliyet inanılmaz artış oluyor.”

2023 yılın başında ehliyet kurslarına yüze 122 zam yapılmıştı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar