Emekli zammında kök maaşa yoğunlaşıldı iddiası

Emekli zammında kök maaşa yoğunlaşıldı iddiası
Yayınlanma:
A+ A-
Emekliler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sözünü ettiği ara zam için 1 Ekim'de Meclis'in açılmasını bekliyor. Zam formülünde, kök maaşa yoğunlaşıldığı öne sürüldü.

Artı Gerçek - Emeklilere ek zam sözü temmuz ayında yerine getirilmezken, gözler ekim ayına çevrilmiş durumda. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD dönüşünde de emeklilerin durumunun farkında olduklarını belirterek, gerekeni yapacaklarını yineledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise hafta içi yaptığı açıklamada, çalışmaları sürdürdüklerini, sonrasında Erdoğan'a sunacaklarını söyledi.

ÇALIŞMADA SONA GELİNDİ İDDİASI

NTV'de yer alan habere göre, bakanlığın çalışmasının ana unsurları netleşmeye başladı. Habere göre, zam düzenlemesinde öncelikle kök maaşlara yoğunlaşıldı. Bu çerçevede en düşük emekli maaşının yukarı çekilmesi gündeme gelebilir.

Bu konudaki çalışmalar, tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısında görüşülecek. Ardından TBMM'deki süreç başlayacak.

Yasal düzenlemenin ekim ayında Meclis gündemine gelmesi, yılbaşından önce de Genel Kurul'dan geçerek yasalaşması bekleniyor. Erdoğan da konunun 2024'e kalmayacağını ifade etmişti.

Öne Çıkanlar