Faik Öztrak'tan Ethem Sancak'a ilginç niteleme: Çakma oligark

Faik Öztrak'tan Ethem Sancak'a ilginç niteleme: Çakma oligark
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Nisan 2022 01:09
A+ A-
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'nin ihraç talebiyle disipline sevk etmesinin ardından partisinden istifa eden iş insanı Ethem Sancak'a, 'Çakma oligark' demesi dikkat çekti.

+GERÇEK - CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası basın açıklaması yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın hedefinde AKP'den istifa eden iş insanı Ethem Sancak vardı.

Öztrak, "Sakarya Tank Palet'in peşkeş çekildiği Erdoğan'a ilahi aşkla bağlı çakma oligark düz yolda teker patlattı. Ak Parti'nin ABD desteği ile başa geldiğini söyledi. "Yalanın dostu gerçeğin düşmanı çoktur" derler. Bu itirafın karşılığı partisinden de, ilahi aşkla bağlı olduğu reisinin sinesinden de aforoz edilmek oldu. Oysa daha iki gün önce çakma oligark, fahri dışişleri bakanı gibi Rusya'ya gitmişti. Rus televizyonlarında 'Rusya ile S-500 yapcağız. 10-20 yıllık stratejiler geliştiriyoruz' diye açıklamalar yapmıştı. İki günde Orhan Veli'nin şiirindeki gibi 'Kendi gitti ismi bile kalmadı yadigar" gerçekten de yazık oldu Ethem Efendiye" dedi.

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu'nca ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen eski AKP MKYK üyesi olan Ethem Sancak kararı öğrendikten sonra istifa ettiğini duyurmuştu.

Sancak, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen ‘Türkiye'nin güvenliği ve NATO' konferansında yaptığı konuşmada, "Biz Amerikan'ın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. Van minute olayında rest çektik. Batının pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik" demişti.

"Türkiye, Rusya ve İran bir olalım; Amerika'yı Suriye'den çıkaralım" değerlendirmesini yapan Sancak, "Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayalım. Tayyip Erdoğan ile Esad birbirine düşman diye Suriye ile Türkiye neden birbirine düşman olsun? Esad çok adam kesti. Biz adam kesen birçok ülkeyle kardeşiz. İsrail ile barıştık. İsrail ile barışan hükümet Esad ile niye barışmasın? Birleşik Arap Emirlikleri ile biz kanlı bıçaklıydık. Şimdi bizimle beraberler" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler