Kimler eşlik edecek? Kimlerle görüşecek? Bakan Nebati Londra'ya gidiyor

Kimler eşlik edecek? Kimlerle görüşecek? Bakan Nebati Londra'ya gidiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, 8 Şubat'ta yabancı yatırımcılarla iki ayrı toplantı gerçekleştirecek, toplantıları Ferit Şahenk'in ana ortakları arasında bulunduğu Dome Group düzenleyecek.

Bloomberg HT tarafından görülen ve yabancı kurumlara gönderilen davetiyeye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 8 Şubat Londra saati 10:00 ve 14:30’da yabancı yatırımcılarla Londra'da iki ayrı toplantı gerçekleştirecek.

Toplantıları Ferit Şahenk’in de ana ortakları arasında bulunduğu İngiltere’deki ilk Türk sermayeli yatırım bankası olan Dome Group düzenleyecek. İki toplantı da eskiden Londra Türkiye Büyükelçiliği’nin bulunduğu fakat şu an büyükelçi yerleşkesi olarak kullanılan binada gerçekleştirilecek.

Bakan Nebati, Nikkei’ye verdiği röportajda Londra ziyaretiyle ilgili, "(Yatırımcılara) izlediğimiz politikalardan geri dönüşün olmayacağını ve takvimimizde faiz artırımı olmadığını söyleceğiz. Bunu konuyla ilgili en yetkili otoriteden duyduklarından emin olacağız. Nasıl bir ekonomiyle karşılaşacaklarını şeffaf bir şekilde anlatacağız" demişti.

Londra’dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinde eşlik edeceğini belirten Nebati, oradan da G20 Zirvesi için Jakarta’ya geçeceğini dile getirmişti.

Londra ve Bahreyn’i birer kez daha ziyaret edeceğini söyleyen Nebati, "Baharda Japonya, Çin ve Singapur’u ziyaret ederek Avrupa, Körfez ve Doğu Asya turunu tamamlayacağım" demişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar