Kulis: Mehmet Şimşek, Kavcıoğlu'nun atamasını Resmi Gazete'den öğrenmiş

Kulis: Mehmet Şimşek, Kavcıoğlu'nun atamasını Resmi Gazete'den öğrenmiş
Yayınlanma:
A+ A-
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yakın çevresine, BDDK Başkanlığı'na Şahap Kavcıoğlu'nun atanmasını Resmi Gazete'den öğrendiğini söylediği öne sürüldü. Bu durumun, Şimşek'in moralini bozduğu belirtiliyor.

Artı Gerçek - Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ardından Merkez Bankası Başkanlığı'na Şahap Kavcıoğlu'nun yerine Hafize Gaye Erkan atandı. Kavcıoğlu ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığı'na getirildi.

10 Haber'den ekonomi yazarı Erdal Sağlam'ın haberine göre, Şahap Kavcıoğlu’nun BDDK başkanlığına atanması piyasalarda beklenmedik bir durumdu. Atamanın Şimşek için de sürpriz olduğu, morali bozuk olan bakanın, atamayı soran yakınlarına “Resmi Gazete’den öğrendiğini” söylediği kulislere yansıyan bilgiler arasında.

ŞİMŞEK'İN LİSTESİNDE KAVCIOĞLU YOKTU

Şimşek’in BDDK başkanlığına atanacak kişi konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a çok sayıda ismin yer aldığı bir liste sunduğu ama Kavcıoğlu isminin bu listede yer almadığını öğrenildi.

Ekonomistler, Kavcıoğlu’nun ‘gölge bakan’ gibi oyunda tutulduğunu ve Mehmet Şimşek’in markaj altına alındığı yorumu yapmıştı.

Öne Çıkanlar