Tirebolu 42 konkordato ilan etti

Tirebolu 42 konkordato ilan etti
Türkiye'nin önde gelen çay markalarından Tirebolu 42 içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz nedeniyle konkordato başvurusunda bulundu. Başvurusu kabul edilen şirkete 1 yıl mühlet kararı verildi. Bu sürede alacaklılar icra takibi yapamayacak.

Artı Gerçek - Ekonomik kriz, 30 yıldır sektörde faaliyet gösteren çay üretim şirketi Tirebolu 42'yi normal koşullar altında faaliyetlerini sürdürümez hale getirdi. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 30 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet gösteren şirket için 1 yıl kesin mühlet kararı verdi.

Mahkeme konkordato ilanına ilişkin şu duyuruyu yaptı:

"Konkordato talebinde bulunan Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan konkordato tasdiki davası nedeniyle; İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünün485886-5 numaraya kayıtlı Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında İİK. 289. maddesi uyarınca 19/03/2024 tarihi saat 15:20’den itibaren 1 yıl mühlet verildi.

Alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle mahkememize müracaat ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen tebliğ olunur."

GİRESUN MERKEZLİ

Tirebolu 42 markası, Giresun merkezli bir şirket. Markadaki 42 ise 42. Alay'dan esinlenerek alınmış. Türkiye genelinde marketlerde yaygın olarak satılan Tirebolu 42'nin konkordato süresinde toparlananaması halinde iflası istenebilecek. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar