İBB iştiraki Ağaç AŞ’de şefler bir işçiyi darp etti: ‘Sendikalı olduğum için darp edildim’

İBB iştiraki Ağaç AŞ’de şefler bir işçiyi darp etti: ‘Sendikalı olduğum için darp edildim’
Yayınlanma:
A+ A-
Sendikada örgütlü olan Ağaç A.Ş. işçisi Bilal Atan, Bölge Şefi tarafından darp edildiğini belirtti. Darp raporu aldığını belirten Atan, ‘Sendikaya düşmanlar. Bu saldırı ilk değil ve biz bu saldırılara karşı yılmayacağız’ dedi.

Artı Gerçek-İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde bulunan Ağaç A.Ş.’de işçilere yönelik uygulanan mobbingle gündeme geldi. Tarım Orman İşçileri Sendikası’nda (BTO Sen) örgütlü olan Ağaç A.Ş. işçisi Bilal Atan (20), şefler tarafından darp edildi. Atan, “Bölge Şefi Müslim Turgut Özcan ve emrindekiler tarafından darp edildim. Beyin kanaması riskim bulunduğundan yüksek gözetim altına alındım” dedi.

‘BEYİN KANAMASI RİSKİM BULUNDUĞUNDAN YÜKSEK GÖZETİM ALTINA ALINDIM’

Üç gün müşahede altında tutulan Atan yaşadıklarını BirGün’e anlattı. İşçilere BTO Sen’de örgütlendiklerinden beri sürekli baskı ve mobbing yapıldığını kaydeden Atan, “Emeğimize sahip çıktığımızdan beri bize düşman oldular. Bölge Şefi Müslim Turgut Özcan ve emrindekiler tarafından darp edildim. Beyin kanaması riskim bulunduğundan yüksek gözetim altına alındım. Defalarca kez tomografiye girdim. Şu an yemek yemekte, dişlerimi fırçalamakta, duymakta güçlük çekiyorum” dedi.

İdare binasına girer girmez darp edilmeye başlandığını belirten Atan, “Önce biri kulağıma vurdu, sersemledim. Ardından tekme, yumruk, tokat… Göğsüme ve kafama darbeler aldım. Bir yandan da hakaretler savurmaya devam ettiler. Sonra beni dışarı çıkardılar.”

‘BİZ BU SALDIRILARA KARŞI YILMAYACAĞIZ’

Darp edilmesinin ardından çalışmaya gönderildiğini belirten Atan, söyledi:

“Beni arabaya bindirip çalışmaya gönderdiler. Samatya Hastanesi’nin önünden geçiyorduk. Şoföre söyleyip araçtan indim. Ağabeyim ben hastanedeyken şantiyeye gidince şefin sağ kollarından ikisi kalmış, diğerleri kaçmış. Ağabeyimi ikna edip beni aradılar, ‘Rapor alma, başına bir şey gelmeyecek’ dediler. Tabii ki darp raporu aldım ve haklarından suç duyurusunda bulunacağım. Sendika her zaman arkamızda. Bu yüzden bu kadar kin duyuyorlar. Sendikaya düşmanlar. Bu saldırı ilk değil ve biz bu saldırılara karşı yılmayacağız. Mücadelemiz sürecek. Direne direne kazanacağız.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar