Muhatap bulamayan madenci işverenin üniversitesinde eylemdeydi

Muhatap bulamayan madenci işverenin üniversitesinde eylemdeydi
Özyeğin-Fiba Holding’in ortağı olduğu Polyak Madencilik'te işten çıkarılan Erdoğan Çapaklı, işe iade talebi ile ilgili firmadan muhatap bulamayınca, Özyeğin Üniversitesi önünde eylem yaptı.

İSTANBUL - Özyeğin-Fiba Holding’in ortağı olduğu Polyak Madencilik tarafından 22 Kasım’da Kod 46 (hırsızlık ve işyeri bilgilerinin deşifre edilmesi) suçlamasıyla işten atılan Erdoğan Çapaklı, işe iade talebini Özyeğin Üniversitesi’nde yapılan eylemle yineledi.

Erdoğan Çapaklı, üyesi olduğu Bağımsız Maden İş Sendikası ile bugün saat 14.00’de Özyeğin Üniversitesi önünde gerçekleştirdiği açıklamayla, ‘hukuksuz’ uygulamalar devam ettiği sürece eylemlerin de devam edeceğini söyledi.

‘SENDİKA DÜŞMANI TUTUMDAN VAZGEÇİN’

Dört yıldır çalıştığı Polyak Madencilik’ten sendikal örgütlenme nedeniyle işten atıldığını söyleyen Erdoğan Çapaklı, Manisa’daki eylemlerini İstanbul’a taşıdı. Geçtiğimiz günlerde Fiba Holding önünde muhatap arayan Çapaklı’nın yetkililerle görüşmesine izin verilmedi. Çapaklı, Bağımsız Maden İş Sendikası ile bugün Özyeğin Üniversitesi önündeydi. Üniversite önünde sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün de buraya Fiba grubuna bu iletişim talebimizin hala geçerli olduğunu bu işçi ve sendika düşmanı tutumdan vazgeçmeleri için çok geç olmadığını tekrar tekrar anlatmak için geldik. Bağımsız Maden İşçileri Sendikası olarak ücreti gasp edilen, hakkı yenen, mobbing gören, sendikal baskıya maruz kalan hiçbir üyemizi de hiçbir madenciyi de yalnız bırakmadık, bırakmayacağız da. Bu haksız hukuksuz uygulama sona erene kadar Polyak Madencilik önünde, FİBA grubu önünde, Özyeğin Üniversitesi önünde, AÇEV (Aile ve Çocuk Eğitim Vakfı) önünde, Fiba Holding Kurucu Başkanı Hüsnü Özyeğin’in evi önünde, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin’in evi önünde ve Özyeğinlerin bütün vakıf binaları önünde sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.”

Sendika tarafından yapılan açıklamada eylemlerin Manisa’da da devam edeceği belirtilirken, patrondan müzakere için masaya oturması talep edildi. (Artı Gerçek)

Öne Çıkanlar