Trendyol işçilerinin direnişi 22'inci gününde: Muhatap alınmazsak bizim sesimiz daha da yükselecek

Trendyol işçilerinin direnişi 22'inci gününde: Muhatap alınmazsak bizim sesimiz daha da yükselecek
Yayınlanma:
A+ A-
Sendikalaştıkları için küçülme iddiasıyla işten atılan Trendyol işçilerinin, şirketin Esenyurt’taki deposu önünde başlattıkları eylem devam ediyor. İşçiler, “Eğer muhatap alınmazsak, aynı şekilde devam edilirse bizim sesimiz daha da yükselecek” dedi.

Artı Gerçek - Trendyol işçileri, direnişlerinin 22. gününde Trendyol'un en büyük deposu olan Esenyurt deposu önünde eylemlerine devam ediyor. Bir işçi, “Herkes bu olayın ciddiyetini kavrasın. Kimse keyfine burada durmuyor. Herkesin problemleri var. Geçindirmek zorunda oldukları ailesi var. Eğer muhatap alınmazsak, aynı şekilde devam edilirse bizim sesimiz daha da yükselecek” dedi.

İşçilerin eylemleri sırasında çok sayıda çevik kuvvet polisi de depoya giriş yaptı. Trendyol işçisi Metin Mumcu, geçmişte yaşadığı iş kazasını anlattı:

“110 kişinin çalıştığı depoda çatı üstümüze çöktü. Beş adımla ölecektim. Beş adımla hayatım kurtuldu. 2021 yılının kasım ayından sonra Trendyol'un yaptıkları yüzünden benim beş adımla hayatım kurtuldu. Bakın 110 tane can. Trenyol için hiçbir şey... Dışarı çıktık, bize ne dediler biliyor musunuz? 'Fotoğraf, video kayıtları varsa silin' dediler. Deponun elektriği gitmiş, kimseyi içeride aramadılar. Tek dedikleri, 'içeride kimde kayıt varsa, kimde fotoğraf varsa silsin'... İçerideki herkesi tehditle susturdular. Nerede bunun kayıtları? Tadilata girdi. Her şey kendi menfaatleri için.”

‘BİZ DUR DEMEZSEK, KİM DUR DİYECEK?’

İşçi Aydın Taşkın “22 gündür biz buradayız. Hiç kimse muhatap almamaya çalışıyor bizi. Burada bir ciddiyet var. Herkes bu olayın ciddiyetini kavrasın” diyerek şunları kaydetti:

“Kimse keyfine burada durmuyor. Herkesin problemleri var. Geçindirmek zorunda oldukları ailesi var. Buradaki adamın da problemi var. İki üç sene buraya emek sarf etmiş insanlar var burada. Beş ay kullanılıp atılan insanlar var. Biz dur demezsek, kim dur diyecek? O sussa, bu sussa nasıl bu devran dönecek? Bunlar bizi duymadıkça, bizim sesimiz daha da yükselecek.

‘BİZİM SESİMİZİ DUYACAKLAR. BİZİ CİDDİYE ALACAKLAR’

Her şeyden önce onu söylemek istiyorum. Bizim sesimizi duyacaklar. Bizi ciddiye alacaklar. Oturacaklar, konuşacaklar. Kimse burada keyfine durmuyor. Eğer muhatap alınmazsak, aynı şekilde devam edilirse bizim sesimiz daha da yükselecek.”(ANKA)

Öne Çıkanlar