Her derde bin şifa. ABD'de marketlerde bile satılıyor! Kemik suyunun bilinmeyen etkileri

Her derde bin şifa. ABD'de marketlerde bile satılıyor! Kemik suyunun bilinmeyen etkileri
Kemik suyu, son zamanlarda popülerliği artan bir besin haline gelmiştir

Uzun yıllardır özellikle Asya mutfağında kullanılan kemik suyu, günümüzde birçok farklı kültürde tüketilmektedir. ABD'de marketlerde dahi satılan bu besin, sağlık açısından birçok fayda sağladığı düşünülen bir üründür.

Kemik suyu eskiden beri "sağlığın anahtarı" olarak biliniyor. Eklem ağrılarını dindirmekten, sindirimi kolaylaştırmaya ve hatta iltihabı iyileştirmeye kadar sağlığınıza sayısız faydası bulunuyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Kemik suyu soğuk algınlığını hafifletiyor ve enfeksiyonla mücadelenizi güçlendiriyor.

Eklem ağrılarını azaltır

Kemik suyunda bulunan glukozamin, ağrıyı azaltıyor ve zarar görmüş eklemlerin onarılmasına yardımcı oluyor. Düzenli kemik suyu tüketerek ağrılarınıza son verebilirsiniz.

maxresdefault.jpg

Kemikleri güçlendirir

Kemiklerin sağlığı için çok önemli olan kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi besin maddelerini içeriyor. İleri yaşlarda görülebilecek kemik erimesi gibi rahatsızlıkların önüne geçiyor.

Strese iyi gelir

Kemik suyu, vücutta yatıştırıcı bir etkiye sahip glisin amino asidini içerir. Böylelikle daha sağlıklı bir uyku uymanızı ve rahatlamanızı sağlar.

Sindirime iyi gelir

Kemik suyundaki jelatin, mide özsuyuna yardımcı olan bir hidrofilik kolloit olarak işlev görür. Ayrıca, sindirim kanalındaki mukozal hattın korunmasında önemli bir rol oynar.

Kaynak: Yeniçağ

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar