Kahve telvesini çöp diye atmıştık... Meğer bu etkisini hiç duymamıştık

Kahve telvesini çöp diye atmıştık... Meğer bu etkisini hiç duymamıştık
Türk kahvesinin telvesini sakın atmayın

Türk kahvesi, Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir ve telvesi de atılmayacak kadar değerlidir. Türk kahvesinin telvesi, birçok farklı alanda kullanılabilir.

Tüketilen yiyeceklerin posaları ve çekirdekleri genellikle çöpe atılır. Fakat çöpe atılan bazı gıdaların posaları oldukça işe yarayabilir. Gıdaların çöpe atılan kısımlarında hiç bilmediğimiz faydalar bulunuyor. Kahve telvesi de bunlardan biri. Güzellik alanında kullanılan kahve telvesi içeriğinde barındırdığı mineraller nedeniyle oldukça etkili bir gübre haline gelebiliyor. Peki kahve telvesi ne işe yarıyor?

İşte, Türk kahvesi telvesinin kullanım alanları:

1. Cilt bakımı: Türk kahvesi telvesi, cilt bakımı için kullanılabilir. Antioksidan özellikleri sayesinde cildi besler ve canlandırır.

2. Saç bakımı: Türk kahvesi telvesi, saç bakımında da kullanılabilir. Saç derisini besler ve saçların daha parlak görünmesini sağlar.

3. Temizlik: Türk kahvesi telvesi, evdeki bazı kirli yüzeyleri temizlemek için kullanılabilir. Özellikle yağlı lekeleri çıkarmakta oldukça etkilidir.

4. Kokuları giderme: Türk kahvesi telvesi, kötü kokuları gidermek için kullanılabilir. Özellikle buzdolabı gibi kapalı alanlarda kullanılması önerilir.

5. Banyo: Türk kahvesi telvesi, banyo yaparken vücut peelingi olarak kullanılabilir. Cildi ölü hücrelerden arındırır ve canlandırır.

Kaynak: Haberturk.com - Derleme: Artı Gerçek

Öne Çıkanlar