Kavun kabuğunun kurusu da suyu da ilaç! İşte İbn-i Sina'nın önerdiği o reçete

Kavun kabuğunun kurusu da suyu da ilaç! İşte İbn-i Sina'nın önerdiği o reçete
Kavun kabukları günümüzün en önemli sağlık sorunlarını tedavi etmekte. İbn-i Sina'nın önerdiği reçete ise dikkat çekiyor. Bakın o reçete ne...

Kavun kabukları günümüzdeki birçok önemli sağlık sorununun tedavisinde kullanılan doğal bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Özellikle İbn-i Sina'nın önerdiği reçete, sağlık alanında önemli bir yere sahiptir.

Herhangi bir sağlık sorunu için doğal yöntemleri denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmak önemlidir. İbn-i Sina'nın önerdiği kavun kabuğu reçetesi de bu kapsamda değerlendirilmelidir.

İBN-İ SİNA'NIN KAVUN KABUKLARI REÇETESİ

Kavunun kabuklarını kestikten sonra güneşte kurutun. Küçük parçalar haline kaldırın. Tüketmek istediğinizde taze olmasını istiyorsanız. Temiz bir kavanoza koyun. Buzdolabında muhafaza edin. Bir öteki öneri de; kabukları kesip buzdolabı poşetine koyun ve kış boyu rahatlıkla tüketin.

61efa74e45d2a096e448c6ae.jpg

Kaynatılarak tüketilen kavun kabuğu içinde kaynadığı suyu, tam bir lif deposu olur. Sindirimi düzenleyen lif özellikle bağırsak flora miktarını dengeler. Bu sayede kolay kilo verilebilir.

Bu işlem düzenli yapıldığında kilo alma riski sıfırlanır. İbn-i Sina'nın en etkili reçetesi kabul edilen kavun kabukları, sindirimin yanı sıra kan basıncının seviyesini dengeler.

Kalp ve damar hastalıklarını önler. Vücudun ihtiyacı olan A vitamini eksikliğini ortadan kaldırarak ileri yaşlarda görülme ihtimali olan katarak ve görme kayıplarını engeller.

Kavun kabukları özellikle içeriği sıvı sayesinde böbrek üstü bezlerin hareketlenmesini sağlar. Taş ve kumu önleyerek dengeli bir sıvı akımına yardımcı olur.

Kavun kabukları ayrıca cildin ihtiyacı olan dermiş tabakasını yenileyen pH seviyesini artırır. Bu da cilt yüzeyindeki enfeksiyonları önlemiş olur.

k-14112131-1837.jpg

Kavun kabukları sigaranın akciğerlerde tahribata neden olmasını engeller. Kandaki toksinleri vücuttan atar.

KAVUN KABUKLARININ FAYDALARI

Vücudun ihtiyacı olan sıvı seviyesini karşılar.

Hasara uğramış hücreleri yeniler.

Sindirim sisteminde lifi artırarak besinlerin kolayca enzimlenmesini destekler.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar