Öğrendiğinizde çöpe attığınızda pişman olacaksınız; 1 tanesini yutmak bile o sorundan kurtarıyor

Öğrendiğinizde çöpe attığınızda pişman olacaksınız; 1 tanesini yutmak bile o sorundan kurtarıyor
Zeytin çekirdeğinin bilinmeyen etkisi!

Zeytin, dünyanın en faydalı yiyecekleri arasında yer alıyor. Zeytin kadar zeytin çekirdeğinin de çok faydalı olduğu ortaya çıktı.

Zeytin, dünyanın en çok tüketilen yiyecekleri arasında yer almaktadır. Yapılan bir çok araştırmada zeytinin önemine dikkat çekilmiştir. Özellikle siyah zeytin en faydalı zeytin türleri arasında yer alıyor. Zeytinin kendisi kadar çekirdeği de çok faydalı çıktı.

Mavikadin.com sitesinde yayınlanan bir içerikte; Zeytin çekirdeğiyle ilgili herkesin bilmesi gereken detaylar paylaşıldı. Bakın zeytin çekirdeği yutulursa ne işe yarıyor?

Halk arasında hemoroid, basur, mide hastalıkları gibi sağlık sorunlarına şifa bulmak için zeytin çekirdeği yutmak oldukça yaygındır, peki zeytin çekirdeği yutmanın faydaları ve zararları nelerdir? Zeytin çekirdeği yutulabilir mi? İşte doktorların bu konuda verdikleri bilgiler;

olives-4636996-1280.jpg

Zeytin Çekirdeği Yutulur mu?

Doktor Fevzi Özgönül zeytin çekirdeği yutulur mu? Sağlığa faydalı mı? Sorusuna şu cevabı verdi, “Nasıl badem, ceviz ve fındığı yiyor ve güçleniyorsak zeytinin çekirdeğini de yutarak mide yanmalarınızı azaltın, bağırsaklarınızı güçlendirip kabızlığınızı ortadan kaldırın. Zeytin çekirdeğinin kabızlığa karşı etkili olduğunu ve mide asitiyle zeytin çekirdeğinin fermente olacağını belirten Dr. Fevzi Özgönül, kendisinin de uzun zamandır her gün 3 tane zeytin çekirdeği yuttuğunu belirtti. Zeytinin her şeyini değerlendirmek gerektiğini söyleyen Dr. Fevzi Özgönül, zeytin çekirdeğinin vücutta emileceğini söyledi.

ZEYTİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Zeytin, Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır ve sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Zeytinin faydaları saymakla bitmeyen bir konudur. İşte zeytinin sağlık için faydaları hakkında bilmeniz gerekenler:

Zeytin, antioksidan bakımından oldukça zengindir. Bu sayede vücuttaki serbest radikallerle savaşarak kanser riskini azaltabilir ve hücreleri koruyabilir. Zeytin, doymamış yağ asitleri bakımından zengin bir besindir. Bu yağlar, kalp sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltabilir ve kan basıncını düzenleyebilir. : Zeytin, kolesterol seviyelerini dengeleyebilen ve kötü kolesterolü azaltabilen oleik asit içerir. Bu da kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar