Türkiye'de kira kabusu büyüyor; Kiracılara kurulan son tuzak hayrete düşürdü

Türkiye'de kira kabusu büyüyor; Kiracılara kurulan son tuzak hayrete düşürdü
Türkiye'de ev sahipleriyle kiracılar arasındaki zam krizi artarak devam ediyor. Yeni ev kiralamak isteyenler ise dolandırıcıların tuzağına düşüyor

Türkiye'de barınma krizi artarak devam ediyor. Yüksek enflasyon nedeniyle ev sahipleri yüzde 25 kira zammını uygulamıyor. Kiracılar ise ev sahiplerinin yüzde 100'ü geçen zam talepleri karşısında mağdur oluyor. Birçok kiracı ise yeni ev kiralamak için ilan sitelerine başvuruyor. ulusalpost.com'daki habere göre; Türkiye'nin en tanınmış ilan sitelerinden birine hesap açan dolandırıcılar, ev kiralamak isteyenleri mağdur etmeye devam ediyor. Bu dolandırıcılar genellikle ilanlarında telefon numarası paylaşmıyor ve iletişimi genellikle mesaj yoluyla sağlıyorlar. Ardından, ev kiralamak isteyenlere cumartesi günü evi göstermek için uygun olduklarını belirtiyorlar.

Daha ileri bir tarihe randevu veren dolandırıcılar, güvenlerini kazandıktan sonra, "başka isteyenler de var, sizinle anlaşmak isteriz, kapora gönderin evi başkasına vermeyelim" gibi taktiklerle ev kiralamak isteyenleri mağdur ediyorlar.

02.jpg

Bu tür durumlarda yetkililer, evi görmeden ve sözleşme yapmadan kesinlikle herhangi bir ödeme yapılmaması konusunda uyarıyor. Dolandırıcıların tuzaklarına düşmemek için, ev kiralamak isteyenlerin dikkatli olmaları ve güvenilir kaynaklardan yardım almaları önem arz ediyor.

EMNİYETE BİLDİRİN

Ayrıca, herhangi bir şüphe durumunda ilgili emniyet birimleriyle iletişime geçilmesi büyük önem taşıyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar