30 yıl sonra tahliye olan mahpus Aydın: Ne söylesem eksik kalır

30 yıl sonra tahliye olan mahpus Aydın: Ne söylesem eksik kalır
Yayınlanma:
A+ A-
Yusuf Aydın, cezaevinden 30 yıl sonra tahliye edildi. Aydın "Büyük bir bedel verdik. Ne söylesem eksik kalır" dedi.

Artı Gerçek - İzmir Aliağa Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Yusuf Aydın, 30 yıllık mahpusluğun ardından tahliye edildi.

Aydın, İzmir'in Bayraklı ilçesinde 1993 yılında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı ve yargılandığı davada müebbet hapis cezası aldı. 32 yaşında cezaevine giren Aydın, sırasıyla Buca, Aydın, Bolu ve Buca Kırıklar cezaevlerinde kaldı. Aydın, en son sevk edildiği Şakran T Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi.

Aydın, aile ve yakınlarının yanı sıra Ege Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EGE-TUHAYDER) yöneticileri tarafından cezaevi önünde karşılandı. Aydın, daha sonra Bayraklı ilçesinin Yamanlar mahallesindeki evine geçti. Aydın, burada da kitlesel bir şekilde karşılandı. Aydın için havaya barışın simgesi olan güvercinler uçuruldu.

'GERİDE BIRAKTIKLARIM İÇİN ÜZGÜNÜM'

Karşılamada duygularını paylaşan Aydın, "Büyük bir bedel verdik. Hala da veriyoruz. Tahliye olduğum için heyecanlıyım, ancak geride bıraktığım arkadaşlarım için üzgünüm. Yıllarca birlikte mücadele verdiğim arkadaşlarımı geride bırakmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Duygularımı dile getirmem güç. Ne söylesem eksik kalır" diye konuştu. (MA)

Öne Çıkanlar