Altılı Masa'yı desteklediğini söyleyen Metin Akpınar iktidar medyasının hedefinde

Altılı Masa'yı desteklediğini söyleyen Metin Akpınar iktidar medyasının hedefinde
Yayınlanma:
A+ A-
Altılı Masa'ya destek verip “Bugün Türkiye cahil bir ülkedir” diyen sanatçı Metin Akpınar, iktidar medyası tarafından “Türk milletine hakaret etti” başlığıyla hedef gösterildi. Akpınar, sosyal medyada da gündem oldu.

Artı Gerçek - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında oyuncu Metin Akpınar sanatseverlerle buluştu. Akpınar'ın Antalya Spor Salonu'ndaki söyleşisine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Metin Akpınar söyleşisinde Altılı Masa'yı desteklediğini ifade ederek şunları söyledi: "Yok şimdi kim bakan olacak, kim Kültür Bakanı olacak, kim başkan olacak, başkan olur mu, olmaz mı, biz noteriz, noter değiliz, masadan kim kalkar, kalkarsa biz ne yaparız, dağılır mıyız, birliğe devam mı ederiz, falan gibi şeyler basının çok üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. Altılı Masa'dan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak.”

Metin Akpınar ayrıca "Seküler, laik, pozitivist, Kemalistsinizdir, ne mutlu bana ama bir de karşı taraf var. Unutmayın ki adam yüzde 51 oy alıyor. Bugün Türkiye cahil bir ülkedir. Ben necip Türk milletinin kararlarından ödü patlayan bir sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niye, çünkü ortalama eğitim seviyesi ilkokul beş. Daha liseden mezun bile olamadık. O yüzden önce eğitim eğitim eğitim..." ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar'ın konuşması iktidar medyası tarafından, “Türk milletine hakaret etti” başlıklarıyla hedef gösterildi.

Yenişafak “Oyuncu Metin Akpınar Türk milletine hakaret etti”, Yeni Akit “Millete hakaret üstüne hakaret! Sanatçı parçası Metin Akpınar haddini aştı”, ahaber “Metin Akpınar’dan Türk halkına hakaret! Türk halkını cahillikle suçladı” başlıklarını kullandı.

Sosyal medyada da gündem olan konuşmanın ardından “Metin Akpınar” Twitter gündeminin ilk sıralarına yükseldi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar