Adalet Bakanı Bozdağ yargı bağımsızlığını çocuk istismarında hatırladı

Adalet Bakanı Bozdağ yargı bağımsızlığını çocuk istismarında hatırladı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hiranur Vakfı'nda yıllar süren ve sahte kemik testi ile üstü kapatılan çocuk istismarı hakkında sessiz kalması yönündeki eleştirileri yanıtlarken yargı bağımsızlığını hatırladı: "Adalet Bakanı her konuda konuşmaz."

Artı Gerçek - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsmailağa cemaati bağlantılı Hiranur Vakfı'nın onursal başkanı Yusuf Ziya Gümüşel'in kızının altı yaşından itibaren 'evlilik' adı altında cinsel köleleşmeye maruz bırakılması ve ilgili dosyanın geçmişte sahte kemik testi ile kapatılması hakkında konuşmaması yönündeki eleştirileri yanıtladı. Bozdağ, "Adalet Bakanı her konuda konuşmaz" dedi.

'BİZDEN TARAFGİRLİK BEKLENİYOR'

Hürriyet gazetesinin iktidara yakın yazarlarından Abdülkadir Selvi'ye konuşan Bozdağ, "Ben Adalet Bakanı’yım. Adalet Bakanı her konuda konuşmaz. Hele hele yargıya intikal eden konularda konuşmaz. Bizden görüşülen davalarda tarafgirlik bekleniyor. Benim her sözüm yargıyı etkiler" ifadelerini kullandı.

'HUKUK İŞLİYOR' İDDİASI

Selvi'nin aktarımına göre "Adalet Bakanı olarak yapması gerekenleri yaptığını, hukukun işlediğini" söyleyen Bozdağ, "Şimdi bırakalım yargı görevini yapsın, hukuk işlesin, sonuçta adalet de hak da ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

'KILIÇDAROĞLU'NA DAVETİM GEÇERLİ'

Adalet Bakanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tarikattaki çocuk istismarına karşı harekete geçilmemesine tepki olarak milletvekilleriyle birlikte Adalet Bakanlığı’na yürümesi hakkında da konuştu. CHP Genel Başkanı'na 'çay içme' davetini yineleyen Bozdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu’na davetim geçerli. Şimdi de davet ediyorum. Buyursun gelsin çayımı içsin" dedi.

Bozdağ, "Bu mesele dahil adaletle ilgili her konuda konuşalım. Sayın Kılıçdaroğlu isterse bugün gelebilir, isterse yarın gelebilir. Adaletle ilgili ne istiyorsa görüşmeye hazırım. Yaptıklarımızı anlatırım. Önerileri varsa kendisini dinlerim. Ne zaman istiyorsa görüşmeye hazırım" diye konuştu. (Kaynak)

Öne Çıkanlar