Ağabeyi İYİ Parti’de diye görevden alındı

Ağabeyi İYİ Parti’de diye görevden alındı
MHP’nin İYİ Parti tepkisi bitmiyor. Türk Sağlık Sen, ağabeyi İYİ Parti İl Başkanı olduğu gerekçesiyle Bingöl Şube Başkanını görevden aldı.

ARTI GERÇEK - 24 Haziran seçimlerine Cumhur İttifakı'yla giren MHP, tabandan gelen tepkilerle boğuşuyor. MHP’nin birçok örgütünde tabanın yeni adresi ise İYİ Parti...

AKP ile birlikte hareket eden MHP, İYİ Parti’ye katılan üyelerine tepkili. MHP, İYİ Partiye geçen üyelerinin yakınlarına da tepki gösteriyor.

MHP’nin İYİ Parti’ye geçen eski üyelerinin yakınlarına dönük en son gelişme Bingöl’de yaşandı. MHP’ye yakınlığı ile bilinen Türk Sağlık Sen genel merkez yönetimi, Bingöl Şube Başkanı Salih Kızılboğa’yı görevden aldı.

Artı Gerçek’e konuşan Salih Kızılboğa, görevden alınma gerekçesinin ağabeyinin İYİ Parti’de olması olduğunu söyledi.

"MHP İSTEĞİ İLE GÖREVDEN ALINDIM"

MHP yönetimin kendilerinden ayrılanları kendileri gibi görmediğini, hain ilan etmeye başladığını ifade eden Kızılboğa, "Ağabeyim de oradan ayrılmıştı. MHP’den bu yönlü tepki vardı. Bana sunulan gerekçe ağabeyimin farklı bir partide siyaset yapmış olmasıydı. Tabi bu partinin İYİ Parti olması da, bu işin tuzu biberi oldu. MHP’nin talepleri doğrultusuna genel merkezimiz, daha doğrusu genel başkanımız böyle bir karar alma cihetine gitti. Ağabeyimin farklı bir partide olmasından dolayı görevden alındığım bana sözlü olarak söylendi. Bir siyasi parti düşünün ki, işini gücünü bırakıp, bir sendika başkanıyla uğraşsın ve bir sendika genel başkanını da düşünün ki, ildeki siyasi parti temsilcilerinin iki dudağından dökülen cümleyle sendika başkanını görevden alsın. Görevden alınma gerekçesi ise, o sendika başkanının ağabeyinin İyi Parti Bingöl İl Başkanı olması olsun. İnsan biraz utanır. Hiç mi sıkılmadınız" diye konuştu.

Öne Çıkanlar