Akademi Hastanesi önündeki annenin feryadı: 'Evlatlarımız yaşıyor, AFAD bina yıkılır diye bırakıp gitti'

Yayınlanma:
A+ A-
Akademi Hastanesi'nde çalışmaların halen gönüllüler tarafından yapıldığı belirtiliyor. Hastane önünde bir anne "Çocuklarımız yaşıyor, AFAD bina yıkılabilir diye bırakıp gitti. Kim gelecekse gelsin, kurtarsın çocuklarımızı" diye feryat etti.

Artı Gerçek - Maraş merkezli depremlerde hastanelerin de çökmesi felaketin boyutunu artırdı. İskenderun Devlet Hastanesi’nin bir bloğu çöktü, Antakya'daki Özel Akademi Hastanesi yan yattı, Özel Malatya Yeşilyurt Divan Hastanesi, Gözde Akademi Hastanesi ve Adana'da Çocuk Hastanesi'nde benzer görüntüler oluştu.

Antakya'daki Özel Akademi Hastanesi'nde ise halen profesyonel ekipler tarafından arama kurtarma çalışmalarının başlatılmadığı belirtiliyor.

'KUZENLERİ YANINDAYDI, YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ'

Hastane önünde bekleyişini sürdüren bir anne çaresizce yetkililere seslenerek, AFAD tarafından arama kurtarma çalışmalarının başlatılması çağrısında bulundu:

"Dört gündür bizim 3 çocuğumuz yaşıyor. Kuzenleri yanlarındaydı yaşadıklarını söylüyor. AFAD buraya gelip, bırakıp gitti. Hiç bir şey yapılmadı. Bina devrilecek diye korkuyorlar hepsi. Burada sadece gönüllüler çalışıyor. Gelsinler çocuklarımızı kurtarsınlar, devletse devlet, kim gelecekse gelsin çocuğumuzu buradan kurtarsın." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar