AKP'li yöneticiden dayak çağrısı: Basın sopayı adi karıya

AKP'li yöneticiden dayak çağrısı: Basın sopayı adi karıya
Trafik polisleri tarafından ceza kesilmesinin ardından sinir krizi geçirmiş ve çığlık atmıştı.

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin Meclis Üyesi Ahmet Tokkan, trafik polislerinin ceza kesmesinin ardından sinir krizi geçiren Haliç Üniversitesi Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanı Özlem Atan'a şiddet uygulanmasına yönelik çağrı yaptı. Tokkan sosyal medya hesabından polislere çağrı yaparak "Basın sopayı adi karıya" dedi.

1 Kasım Perşembe günü Fatih'in Balat Sahili'nde polis çevirmesi sonrasında Özlem Atan’a 578 lira para cezası kesilmiş ve otomobili trafikten men edilmişti. Bu durum nedeniyle üniversitedeki yönetim kurulu toplantısına gidemeyen akademisyen Özlem Atan sinir krizi geçirmişti.

Atan’ın o anları ise bir polis memuru tarafından izinsizce çekilmiş ve sosyal medyada paylaşılmıştı. Atan bu görüntüleri paylaşanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

'BASIN SOPAYI ADİ KARIYA'

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tokkan ise sosyal medya hesabından yaptığı yorumlarda, polisin Özlem Atan’a şiddet uygulaması gerektiğini savundu.

Tokkan, Sabah gazetesinin konuyla ilgili haberine "Fazlasıyla basın cezayı bu cazgıra" diye yorum yaptı.

Tokkan yine konuyla ilgili bir başka yorumunda "Bu karıya iyi bir sopa atmazsanız hakkımı helal etmiyorum polisler" dedi.

Tokkan, Yeni Şafak'ın haberine ise "Basın sopayı adi karıya" yorumunda bulundu.

AKP'li Tokkan yine aynı videoya "Odunla dövmezseniz adam değilsiniz" ifadeleriyle yanıt verdi.

Tokkan bir başka haber sitesinin konuyla ilgili haberinin paylaşımına "Basın dayağı sesi kesilir" yorumunu yaptı.

 

Öne Çıkanlar